Без рубрики
10 страв, якими дуже легко отруїтись

Ось, що потрібно робити, щоб не захворіти.

Не станьте жертвою цих загальних джерел харчових отруєнь. Ось як тримати непривабливі бактерії подалі від вашого наступного барбекю чи пікніка.

Гамбургер

Рідко коли гамбургер може видатися соковитим і смачним, але натуральна яловичина, приготована ​​під температурою нижче 100 градусів Цельсія, може не знищити всі бактерії, що поширюють хвороби, а випікання при високих температурах зробить ваш гамбургер сухим.

Вам не варто залишати свій гамбургер недоготованим, щоб отримати ту соковитість, яку ви жадаєте. Додавши нарізані гриби та меньшу кількість солі, ви зможете досягти тієї бажаної соковитості у гамбургері, особливо, якщо ви не витрачаєте забагато часу на змішування їнгредієнтів, говорить Лівбі Мільс, прес-секретар Академії харчування та дієтології.

“Якщо ви додасьте трави або спеції, та пересмажите його, то ви можете легко витиснути повітряні кишені”, говорить вона. “Ці маленькі кишені якраз і затримують сік”. Вона також рекомендує спочатку запікати начинку, щоб зафіксувати сік, а потім покласти гамбургер на середній вогонь, щоб закінчити його приготування.

Стейк

Стейк, який не приготований при температурі 100 ° С, може призвести до виникнення бактерій, що особливо небезпечно для маленьких дітей, людей похилого віку або для людей зі слабкою імунною системою, вважає Уеслі Делбріг, директор Департаменту харчування та харчових продуктів у Chandler Unified School District.

“Для будь-якого з цих трьох категорій людей, не підходить жоден варіант стейка, окрім добре просмаженого”, говорить він. Для соковитого у середині стейка, який не залишався б напівсирим, він рекомендує добре запікати його при відповідній температурі, а також заздалегідь маринувати.

Курка гриль

Пташине м’ясо при приготуванні має досягати температури, не меньшої, ніж 75 ° С, перш ніж у ньому знищаться всі шкідливі бактерії, вважає Джефф Нелкен, консультант з безпеки харчових продуктів. “Спостерігати за зміною кольору на око недостатньо, щоб бути в безпеці, тому потрібно використовувати термометр,” – каже він.

Оскільки курка повинна досягти більш високої температури, ніж, скажімо, м’ясо яловичини (яка, за твердженням FDA, повинна досягти лише 70 ° С), необхідно обсмажувати їх у окремих частинах гриля та використовувати окремий інструмент для кожного.

“Якщо ви кидаєте сиру курячу грудку, і вона потрапить на гамбургер, то відбудеться перехресне зараження”, – говорить Нелкен. Він рекомендує умовно розділити ваш гриль за типом м’яса, а потім перекласти повністю приготовлене м’ясо до зони утримання, в температуру 50 ° С, щоб залишити його теплим.

Реберця

Оскільки кістки готуються окремим, спеціфічним шляхом, важко визначити, чи температура ребер досягла свого мінімуму – 50 градусів Цельсія. “Вам не потрібно ставити термометр у кістку, але на товстий шматочок м’яса, що знаходиться найближче до кістки, це можна зробити”, говорить доктор Міллс. “Це частина ребер, котра готується останньою”.

Диня

Незважаючи на те, що ви не їсте шкірку, вам все одно треба змити бактерії, що ховаються зовні вашого кавуна або дині перед тим, як його нарізати.

“У будь-якому випадку, коли ви збираєтеся прорізати шкірку і робите розріз до центру продукта, ви заражаєте всю їстівну поверхню, через яку проходить ніж,” говорить доктор Міллс. Щоб запобігти марним старанням, коли ви вирішите їсти цей продукт, вона рекомендує помити диню, як тільки ви принесете її додому, та перш, ніж покласти її в холодильник

Салат з картоплі

“Не слід зберігати будь-який салат з сумішшю інгредієнтів, таких, як картопля, яйця або салат з брокколі більше, ніж протягом двох годин,” – говорить доктор Міллс. “Ви не повинні бігати з харчовим термометром, але просто необхідно знати часові рамки і зберігати подібний салат охолодженним”, говорить вона.

Залиште його у холодильнику чи прохолодному місці, поки не будете готові подати салат до столу, де він спокійно може постояти протягом години, перш, ніж ви поставите його у холодильник.

Але не залишайте салат у тій же глибокій мисці для салатів.” Брудний контейнер дозволяє їжі швидше охолоджуватись, тому перекиньте салат у плоский контейнер перед охолодженням,” – говорить Доктор Міллс.

Салат з тунцем

Коли ви готуєте салат з тунцем, ви, напевно, дістанете банку тунця з комори, та додасьте його до інших інгредієнтів і відправитесь на пікнік.

“Але оскільки тунець зберігався при кімнатній температурі, ваш салат не буде холодним, тому, ви вже будете готові до чергових неприємностей,” – говорить Нелкен. “Залиште всі інгредієнти напередодні у холодильнику на ніч, і коли ви робитимете салат вранці, вони будуть приємні і холодні”, говорить він.

Ще краще, приготуйте страву заздалегідь, і залиште її в холодильнику на ніч, щоб аромати продуктів мали час поєднатись.

Салат із макаронів

Незалежно від того, наскільки дбайливо приготовану їжу ви тримали, та як її охолоджували, найбільша небезпека може знаходитись на руках інших людей, якщо ви харчуєтесь у закладах швидкого харчування.

Поки люди дістають та насипають собі салат з макаронних виробів, вони можуть не звертати уваги на свої руки, якими вони випадково можуть потрапити в посуд зі стравою. “Якщо це можливо, то продавці чи офіціанти рукавичкою забирають їжу, якої торкались” – говорить Дельбрідж.

В іншому випадку, обирайте кухонні пристрої з довгою ручкою, щоб не торкатись продукту. “Чим довша ручка, тим краще, тому що це не дозволяє людям потрапити руками в ємкість зі стравою”, – говорить він.

Фаршировані яйця

Пастеризація та термічна обробка позбавляють продукти більшості бактерій, в тому числі сальмонелли, тому лише біля одного з 10 000 яєць забруднено бактеріями. Проблема в тому, що яйця з начинкою обробляються багато разів, коли готуються, тобто, ви можете перенести бактерії з пальців рук.

Врешті-решт, ви варите яйця, чистите від шкаралупи, розрізаєте їх та дістаєте жовтки, а потім знову беруть яєчний білок, щоб поставити всередину фарш. “В процесі того, як яйце готується, ви торкаєтесь його чотири разу за допомогою чотирьох різних методів, тому шанс забруднення в чотири рази є вищим”, – говорить Дельбрідж.

Ви не можете гарантувати, що руки іншого шеф-кухаря були чистими, але якщо ви самі готуєте цю страву, то часто мийте руки, щоб не поширювати бактерії.

Ягоди

“Ягоди настільки спокусливо виглядають, адже вони мають маленький розмір, якраз на один укус, і ви неодмінно хочете спробувати їх”, говорить доктор Міллс. “Вони часто представлені красиво, особливо у магазинах, та виглядають чистими”.

Незалежно від того, наскільки соковито виглядають ягоди, зовнішня сторона ягід може містити неприємні мікроби. Переконайтеся в тому, що ви вимили ягоди та інші фрукти, перш, ніж відправити їх до рота.

Джерело

facebook