Економіка
У скільки обійдеться 8 березня і які подарунки популярні в цьому році

Традиційно вже за тиждень до 8 Березня в Україні починає зростати попит на квіти і подарунки для милих дам.

З’ясували, у скільки обійдуться традиційні букети, які квіти і композиції з них модно дарувати і які знижки пропонують чоловікам продавці. Джерело

“У роздробі тюльпани коштуватимуть 25-30 гривень за квітку, хоча в цьому році ціни на оптових базах нижче, ніж зазвичай, – від 12 гривень за квітку.

На стримування ціни вплинуло збільшення обсягів вирощування тюльпанів в Україні. Максимальна ціна за один тюльпан, наприклад, буде до 35 гривень”, – розповіла нам Маріанна Дебчинський з Асоціації українських флористів.

Але, за словами Маріанни, в цьому сезоні ціна на фрезію, ранункулюси, гілочки мімози і бузку буде вище, ніж в минулому, через валютні коливання на імпорт.

“Одна гілочка мімози буде коштувати від 100 гривень (приблизно стільки коштуватиме пишна троянда). Бузок – від 120 гривень і вище за гілочку.

Її також реально буде купити і подарувати на 8 Березня. Можливо, що її не буде в продажу на тих точках , де є протяги, але в спеціалізованих магазинах – хоч греблю гати”, – говорить флорист.

Втім, сильно “заламувати” ціни на квіти у флористів в цьому році не вийде.

Читайте також: Батьківська субота 2 березня: що потрібно зробити у свято, а що категорично заборонено

“Купівельна спроможність впала. Непогано продаватися будуть недорогі, але красиво оформлені квіти – в коробочках, ємностях. На мій погляд, це посилює емоцію тієї, кому дарують такий букет.

Модними є мікси цибулинних квітів (нарцисів, гіацинтів) з гілочками мімози. Це і виглядає красиво, і може простояти кілька днів. Модними вважаються і так звані пухкі букети (зібрані різні квіти різної довжини)”, – розповіла нам Дебчинський.

І уточнила, що більш-менш солідний букет напередодні свята буде коштувати від 500 грн.

Тренд останніх років – покупка квітів онлайн.

“Багато хто став лінуватися вийти і купити букет, і замовляють його в мережі”, – резюмує експерт і додає, що чоловіків не відлякують навіть додаткові витрати за доставку букетів – 50-60 грн за букет.

Гаджети та солодощі

Готова до свята весни і торгівля. Від 20% до 90% знижені ціни на сувеніри, дорогу косметику та інші малопопулярні товари. А ось знижки на гаджети носять символічний характер.

Наприклад, в одній з торгових мереж пропонують купити смартфон за 17999 грн з бонусом аж 359 грн і кешбек 2% (ще стільки ж), разом -4%. У той же час приблизно на чверть, порівняно з минулим роком, зросли в ціні найпопулярніші у чоловіків бюджетні подарунки для прекрасних колег по роботі – шоколадні цукерки в коробках.

Якщо рік тому коробочка вагою в 200-220 г коштувала на оптових ринках 35-40 грн, зараз ціни на щось більш-менш пристойне стартують від 50 грн, в тормережах дорожче на 10-15%.

Альтернатива – мережеві кондитерські, де до свят вже є знижки до 25%, але тільки на дорогі солодощі – від 100 і вище за коробку.

facebook