Суспільство
Яке свято 12 березня: чого не можна робити в цей день

У цей день церква відзначає день пам’яті святого Прокопія Декаполита. У свята є і інші назви: «Прокопій», «Прокіп», «Дорогорушитель», «Дорогопрокопатель».

З дорогою назви пов’язані, тому що санний шлях, який раніше устоявся, тепер танув і довгі поїздки вже не були настільки безпечними.

Що не можна робити 12 березня

Людина, яка народилася в цей день не повинна поспішати, займаючись якою-не будь справою. Спочатку потрібно все обдумати, а вже потім братися за неї з розумом, не сподіватися на щасливі випадковості.

Насправді весь день вважається непередбачуваним, може статися і погане, і добре. В цей день не можна нікому відмовляти в допомозі і проханнях.

Будьте відкриті для друзів, родичів і знайомих, запросіть їх в гості. Але якщо потрібно відправитися в дорогу, то прислухайтеся до своїх відчуттів і не їдьте нікуди, якщо відчуваєте занепокоєння.

Читайте також: Обираємо чоловіка за датою нapoдження: як визначити, що він той самий

Шлях може бути небезпечним. Раніше вважали, що не можна виїжджати, поки не прикладеш вухо до землі.

Також не забувайте, що зараз Великий піст, потрібно дотримуватися всіх правил і обмежень. Волосся в цей час теж не варто обрізати, інакше вони будуть рідкими.

А якщо укласти шлюб в цей період, то злагоди в родині не буде і незабаром можливе розлучення. Не можна вишивати, а то ослабнуть руки. Не можна позичати гроші, бо три роки не вилізете з боргів.

Приказки та прикмети:

  • Прокіп Перезимник дорогу рушить, а сам загруз в заметі.
  • На Прокопа колія під копитами коня проступається і санний шлях руйнується.
  • На Прокопія сніг лежав-лежав, а потім у річку втік.
  • Коли розпускається верба спершу на маківці, то посів буде добрий і почати сіяти краще раніше. Якщо ж верба на маківці не розпускається – буде хорошим другий посів.
facebook