Без рубрики
23 грудня – День Міни Красномовного і святителя Іоасафа

Сьогодні ви дізнаєтеся те, що від вас приховувалося.

23 грудня в православ’ї вшановують пам’ять святого мученика Міни Красномовного, християнського святого, який прийняв мученицьку смерть за віру в Христа на початку IV століття. За народним календарем ця дата отримала назву день Міни або Міна світлі очі.

Хто такий святий Міна?

З’явився на світ великомученик в 285 році на території Єгипту. Був воїном в місті Котуане.

Імператор Максиміліан відправив його з Афін в Олександрію з метою подавити християнське повстання. Однак Міна не став цього робити, і сам почав проповідувати віру в Єдиного Бога. Він був прекрасним оратором, завдяки чому звернув до Христа багатьох язичників.

Для суду над Міною був відправлений в Олександрію єпарх Гермоген, який бачачи стійкість віруючого під час тортур, сам повірив в Ісуса. Дізнавшись про те, що відбувається, імператор поїхав в Олександрію і особисто катував Міну, який все витримав і не зрікся віри, за що був страчений.

Його тіло перевезли до Єгипту, де побудували гробницю, а потім базилік і притулок для паломників. Пізніше ці будови зруйнували араби.

Згідно з переказами Міна прославився своїми цілительськими здібностями. Він допомагав людям позбутися від очних недуг. Тому на Русі він шанується як помічник у боротьбі із захворюваннями очей.

Також 23 грудня вшановується пам’ять святителя Іоасафа, що з’явився на світ в 1705 році в колишній Полтавській губернії (м. Прилуки). У віці семи років батько його віддав в Київську духовну академію, в стінах якої він відчув потяг до чернечого життя.

Через час він повідомив батькам про своє рішення. Вони просили його не приймати чернечий постриг. Але по закінченню навчання він потай від них був пострижений в мантію.

Архієпископ Рафаїл, якого Іоасаф зустрічав віршованою промовою, зауважив його обдарованість і трохи пізніше висвятив на ієромонаха. Не покладаючи рук трудився Іоасаф на ниві пастирського служіння.

У серпні 1744 року за указом імператриці Єлизавети Петрівни його звели в сан архімандрита, а через півроку призначили намісником Свято-Троїцької Сергієвої лаври.

Помер святитель у віці 49 років. Труна з його тілом 2,5 місяці стояла відкрита в Свято-Троїцькому соборі. За цей час тіло не піддавалося гниттю, і не втратило виду і кольору.

Обряди й традиції цього дня

23 грудня жінки на Русі проводили за рукоділлям. А знахарі в цей день заговорювали навечірню. У цей день знахарі читали змову від полуношниці. Якщо дитина погано спала, плакала і стукала ніжками, то бабця казала: «Полуношниця чудить» і над колискою кадила помелом зі словами: «Полуношниця, грай помелом, а дитинку не чіпай, сну і зростанню не заважай».

Як сьогодні дізнатися те, що від вас приховували?

23 грудня моляться мученику Міні, щоб він зцілив від очних захворювань. У народі вірили, що святий може наділити людину особливим зором, що дозволяє розпізнавати брехню і правду, добро і зло.

Ознаки обману

Напевно, багатьом знайома ситуація, коли під час розмови людина здається дивною, ніби лукавить або щось недоговорює. І вже на підсвідомому рівні ви не довіряєте її промові, міміці, жестам. Як точно зрозуміти, що співрозмовник бреше?

Обманщики ніколи не дивляться в очі, весь час відводять погляд.

Темп мовлення брехуна зім’ятий, він говорить то повільно, то швидко. Найчастіше людина, коли бреше, починає розповідь в повільному темпі, а потім прискорюється, немов боїться бути викритою у брехні.

Обманщики під час своєї розповіді роблять багато пауз, обдумуючи, що говорити далі, і спостерігаючи за вашою реакцією.

Брехуна видають його жести – закриває вухо, прикриває рот, тримається за шию або чухає її, потирає ніс.

Прикмети про прикушений язик

Якщо під час розмови ви помітили, що співрозмовник прикусив язика, значить, він намагався вас обдурити. Запам’ятайте, про що йшла мова, коли був прикушений язик, і через деякий час спробуйте перевірити його слова. Людина почне плутатися, намагатися згадати, що ж вона говорила насправді, і стане зрозуміло – це дійсно була брехня.

Існує ще одна прикмета про прикушений язик. Наші предки вважали, якщо ви самі прикусили язика під час розмови, то це внутрішній голос підказує – пора замовкнути, щоб не наговорити зайвого.

Якщо випадково прикусили язика не в бесіді, а перебуваючи на самоті, то уважно придивіться до свого оточення. Ця прикмета свідчить про те, що вас обговорюють за спиною і кажуть щось недобре. Бути може, з’явилися вороги.

Також мало хорошого варто чекати від співрозмовника, який при розмові прикусив губу. Він не тільки вам бреше, але і бажає зла.

Народні прикмети 23 грудня

Якщо 23 грудня йде сухий сніг, вітром розноситься й на землі не збирається, означає, що наступне літо буде засушливим.

У ніч на 23 грудня поспостерігайте за небом. Якщо зірки мерехтять, значить, вдень буде холоднеча. Велика Ведмедиця яскраво сяє – до бурану.

Якщо вночі навколо місяця, а вдень навколо сонця кільця видно, треба чекати сильного снігопаду.

Джерело

facebook