Здоровье
5 порад про харчування для тих, хто хоче зберегти зуби

Здоров’я наших зубів і порожнини рота залежить не тільки від правильного вибору зубної пасти, але і від того, що ми вживаємо в їжу. Стоматологи назвали 5 правил харчування, які допоможуть зберегти здорову і білосніжну усмішку.

1. Поменше солодкого. Протягом тривалого часу солодощі пов’язують з карієсом . Отже, дуже важливо обмежити вживання не тільки різного роду тортиків, еклерів і печива, але і напоїв, що містять багато цукру. Пам’ятайте про те, що різного роду магазинні готові продукти харчування часто містять неабияку частку цукру.

2. Поменше клейкої і кислотної їжі. Чим більш клейкою є консистенція страви, тим довше нашій слині буде потрібно часу для її розщеплення, і тим вище ймовірність того, що їжа приклеїться до зубів , створюючи бактеріальний наліт. Це стосується сухофруктів, меду, варення або чорносливу. Кислотна їжа, в свою чергу, прискорює процес руйнування зубної емалі. До цієї їжі відносяться кава, картопляні чіпси, алкоголь, а також начебто корисні для здоров’я цитрусові і помідори.

3. Збалансована дієта означає здорові зуби. Здорова дієта важлива для самопочуття в цілому і для здоров’я порожнини рота зокрема. Вживайте більше фруктів і овочів, бобів, цільнозернових продуктів і смачних білків на зразок риби або курки.

4. Не забуваємо про кальцій. Здоровий рівень кальцію в раціоні, що досягається за допомогою вживання молочних продуктів, яєць і зелених листових овочів, вкрай важливий для здорових зубів. Кальцій зміцнює кістки і зуби.

5. Поменше напоїв і їжі, що залишає плями на зубах. Будь-які продукти харчування та напої з яскравими кольорами на зразок кави, чаю, червоного вина, ягід, оцту і різного роду соусів, що залишають плями на зубах, якщо все це поглинати в великих кількостях. Ми зовсім не закликаємо взагалі відмовитися від цих продуктів, але обмежте їх вживання і не забувайте ретельно чистити зуби, а також пити воду і полоскати рот незабаром після того, як ви поїли.

facebook