Здоровье
7 частин тiлa, які не слід чiпати руками

Думайте про своє тiлo, як про храм: ви можете його використовувати, але є деякі священні місця, які не можна чіпати руками. Джерело

Дослідження показують, що руки грають важливу роль в передачі мікробів. Навіть після того, як ви їх ретельно помиєте, вони дуже швидко знову забруднюються від навколишнього середовища.

Це особливо вірно для тих, хто любить довгий манікюр або ж носить прикраси.

Дослідження, проведене в університеті показує, що люди, які носять кільця або ж мають нігті довжиною більше двох міліметрів, як правило, мають більше мікробів на руках.

Автор дослідження, доктор медичних наук Марк Е. Рапп, говорить про те, що чим легше вам мити руки, тим краще для вас. А наступний крок – тримати свої руки подалі від деяких частин тіла. Яких?

1. Вушні канали

Ви ніколи не повинні пхати пальці або що б то ні було в вуха. Засовуючи що-не будь в вуха, ви дуже легко можете пошкодити тонку шкіру вушного каналу. Якщо ж з’явилося відчуття сверблячки в вухах, запишіться на прийом до отоларинголога. Не варто намагатися вирішити проблему самостійно.

Отоларинголог зможе діагностувати проблему, будь то накопичення вушної сірки, екзема або інфекція вуха. Вам порекомендують індивідуальну програму лікування, гігієни вуха і порадять кошти для зволоження шкіри.

2. Обличчя

Звичайно, вам необхідно доторкатися до обличчя, щоб вимити його або зробити якісь процедури по догляду. Але у всіх інших випадках тримайте руки подалі.

Коли ви торкатися руками до різних поверхонь, а потім тримайте їх до обличчя, це збільшує ймовірність різних захворювань і занесення інфекцій. Крім того, на ваших пальцях містяться масла, які можуть забивати пори, як розповідає доктор медичних наук, консультант відділу дерматології.

3. Ciдницi

Не потрібно торкатися без причини і до цієї частини свого тiлa, якщо тільки ви не приймаєте душ або не витирати. Тому ретельно мийте руки, якщо з якоїсь причини ви все-таки доторкнулися до ciдниць.

4. Очі

За винятком випадків, коли ви ставите контактні лінзи або вимиваєте те, що потрапило в очі, тримайте свої руки подалі від них. Адже ви можете дуже легко занести в очі різні мікроби, які приведуть до кон’юнктивіту або інфекцій.

Тому дотримуйтесь просте правило: не чіпайте і не тріть їх. Якщо ж ви відчуваєте сухість, свербіж або дискомфорт від носіння контактних лінз, поговоріть з вашим офтальмологом. Він допоможе виявити основні проблеми.

Читайте також: Визначили умови, при яких звичайні чай і кава викликають paк

5. Рот

Недавні дослідження, проведені у Великобританії, виявили, що в середньому людина доторкається до рота або шкipи навколо нього 23,6 рази в годину, коли йому нудно і нема чим зайнятися. Люди роблять це, навіть коли зайняті, але вже 6,3 рази в годину.

У дослідженні, опублікованому в журналі прикладної мікробіології, йдеться про те, що три чверті всіх мікробів, які потрапляють в організм людини, передаються з рук, якими людина доторкається до рота. Можливо, настав час задуматися про те, щоб вкрасти cocку у вашої дитини?

6. Середина носа

У 2006 році було проведено дослідження вуха, горла і носа пацієнтів. Виявилося, що люди, які часто доторкаються до носа, мають на 51% більшу ймовірність занести в свій організм золотистий cтaфiлокок, ніж ті, які тримають свої руки під контролем.

7. Шкipa під нігтями

Там може жити безліч неприємних бактерій, в тому числі і cтафiлокок. На думку Девіда Бекера, консультанта-дерматолога в Британському дepматологічному центрі, щоб зменшити шанси перенесення різних бактерій, нігті повинні бути короткими.

До того ж, щоб видалити забруднення, ви повинні користуватися м’якою щіточкою. Використання гострих предметів може призвести до того, що ви можете травмувати нігтьове ложе.

Це відкриє шлях будь-яким бактеріям або грибків, які створять додаткові проблеми.

facebook