Поради
8 порад, як забути про втому і почати висипатися

Літлхелс який раніше працював з футбольною командою «Манчестер Юнайтед» в 1992, а так само зі збірною Велекобританиї дав 8 порад з приводу в якій позі, на якому ліжку і скільки раз в добу краще всього спати.

1. Думайте про цикли сну, а не про годинник

Тренер сну розвінчав фразу про те, що » спати потрібно вісім годин». Він назвав це чистої води міфом. Як стверджує Літлхелс сон відбувається через природні 90-хвилинні цикли, які складаються з двох фаз повільного і швидкого сну.

Потрібно ретельно стежити за проміжками вашого сну, так як не можна переривати одну з цих фаз. Правильніше за все буде вибір структурувати ваш сон по 90 хвилин, тобто щоб пасивна частина вашого життя в добі тривала сім з половиною, шість або чотири з половиною години.

Тренер просить звернути увагу на час вашого підйому щоб правильно вирахувати час сну. Наприклад, якщо вам треба буде прокинутися о 6:30, заснути треба в 5:00, 3:30, 2:00, 00:30 або 23:00.

2. Плануйте сон не на одну ніч, а на весь тиждень

«Нам треба 35 циклів сну протягом семи днів. Тобто, п’ять в день», — розповів Літлхелс.

У разі якщо ви будете лягати сьогодні спати пізно, то краще поспіть на один цикл довше в цю ніч. Або ж вдайтеся до крайніх заходів і лягти в наступний вечір.

3. Спіть менше, але частіше

Це як правила з їжею: їсти менше, але частіше. Протягом дня є природні годинники в які найкраще відпочити. Опівдні — це «другий природний період для сну», а наступний настає між 17.00 та 19.00.

Цілком можливий варіант, якщо ви будете спати два рази на день,а вночі на порядок менше. Або навіть спати три рази на добу — вночі, вдень і рано ввечері.

4. Думайте про «контрольовані періоди відновлення»

Треба чітко розуміти, що відпочинок-це не сон. «Контрольовані періоди відновлення не пов’язані з спробою заснути», — розповів тренер.

Це всього на всього 30 хвилин від 90. Для такого роду відпочинку ви можете послухати музику, помедитувати або ж просто залишитися в повній тиші.

Читайте також: Худнемо до літа за 6 кроків: унікальні способи отримати струнку фігуру до пляжного сезону

5. Головне — що ви робите відразу після підйому

Ключове час під час сну йде не до нього. а після, а саме 90 хвилин після пробудження. Всі дії з моменту вашого пробудження визначають якість вашого відновлення сил після важкого дня.

Потрібно обов’язково скласти план дій після сну, наприклад : пізніше використання технічних пристроїв, перекус і прийом води, легкі фізичні вправи, а також похід в туалет.

6. Використовуйте «cимyлятори світанку»

Якщо пробудження становить для вас проблему ви можете використовувати спеціальний пристрій для «сов» — симулятор світанку.

Такий прилад допоможе запустить заміщення мелатоніну, гopмону розслаблення сератоніном — гopмоном активності і пpoбудження.

7. Купіть велике ліжко

«Королівські ліжка насправді просто розраховані на двох дорослих людей. Тому такими і повинні бути стандартні ліжка», — вважає Літлхелс.

У цьому випадку розмір, реально, має значення. Потрібно купувати настільки велике ліжко, наскільки дозволяє ваша спальна кімната.

8. Поза eмбpioна і дихання носом

«Швидше за все ви чули про те, що ідеальна поза для сну — eмбpioн і на стороні, протилежній до вашої домінантної», — заявив Літлхелс.

Лівшам краще всього спати на правому боці, а правшам навпаки — на лівому. Так само не забувайте дихати носом, так як дихання ротом — запорука поганого сну.

facebook