Батьківська субота: що категорично не можна робити 18 лютого та народні прикмети

Батьківська субота відзначається сьогодні.

Такого дня варто згадати родичів, які покинули цей світ.

Зазначається також Агафія Корівниця або «Корова смерть». Агафія була мученицею. Пізніше вона шанувалася як покровителька худоби. У свято було прийнято прибирати хлів, доглядати тварин.

Для людей, які мають своє господарство, це чудовий час, щоб зайнятися худобою, роботою на ділянці.

Важливо пам’ятати і про деякі заборони, які мають дотримуватись 18 лютого.

Що не можна робити
Не можна забувати про предків, треба звернутися до них, відвідати могили, а інакше є ризик, що вони почнуть у снах приходити і докоряти за забудькуватість.

Дівчатам, чиї серця вільні, а також чоловікам, які не одружені, не треба сьогодні підстригати волосся. У такому разі вони ризикують весь рік провести на самоті.

Заборонено відмовляти у допомозі тим, хто цього потребує. Треба пам’ятати, що інакше легко опинитися на місці того, хто просить.

Сьогодні п’ятниця, 18 лютого 2023 року. 49-й день року за григоріанським календарем. До закінчення року залишається 316 днів.

Схід Сонця: 08:24. Астрономічний полудень: 13:24. Захід Сонця: 18:25. Довжина дня: 10:01. Довжина ночі: 13:59.

За церковним календарем 18 лютого відзначають іменини:
Олександра, Антон, Василина, Макар, Михайло.

Цей день в історії
У 1930 році було відкрито найбільшу відому карликову планету Сонячної системи – Плутон. Відкриття належить американському астроному Клайду Томбо.

1979 року в пустелі Сахара випав сніг.

Народні прикмети
18 лютого в народі отримала назву Агафія-корівниця, голод, поминальниця. Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде спекотною, то зима буде холодною.

Тож якщо день видавався теплим, сильних морозів у майбутньому чекати не варто.

Мінусові температури за вікном 18 лютого обіцяли спекотне та посушливе літо.

Вважається, що сон, побачений у ніч на Агафі-корівницю, здійсниться протягом 20 днів, проте розповідати про свій сон не можна. А ось сон, який побачили вдень 18 лютого, збудеться лише через рік, знову ж таки, за умови, що рота буде на замку.

Місячний календар
У місячному календарі 18 лютого 2023 року збігається з 28 місячним днем, коли спадний Місяць перебуває у знаку зодіаку Водолій.

Місячний серп з’явиться на небі о 07:44, а зайде о 14:20.

Сьогодні не варто турбувати вище керівництво чи представників державних органів. Натомість організуйте збори або конференцію або прийміть участь у подібних заходах.

You cannot copy content of this page