Без рубрики
Батьківські суботи в листопаді 2018 року

У церковному календарі є особливі дні, коли заведено поминати покійних. У листопаді 2018 року одна поминальна субота, коли віруючі зможуть піднести молитви про покійних.

У православній релігії прийнято почитати покійних, і за церковним календарем такі дні найчастіше випадають на суботу.

Батьківськими вони названі тому, що старше покоління зазвичай йде з життя раніше, і діти моляться Вищим Силам за душі своїх родичів, щоб їм було відкрито шлях на Небеса. Батьківських субот не так багато, і в листопаді 2018 року остання за цей рік поминальна субота.

Дмитрівська суботу пройде 3 листопада, і названа вона на честь святого Дмитра Солунського, який загинув мученицькою смертю за віру. У цей день віруючі спрямовуються в церкви і храми, щоб помолитися Вищим Силам про покійних родичів, попросити у Господа прощення гріхів і дарувати душам Царство Небесне.

Вважається, що Дмитрівська субота виникла за часів Дмитра Донського, який після Куликової битви запропонував відзначати день пам’яті за воїнами, які склали свої голови на полі битви. Священнослужителі підтримали його, і з цього часу дата батьківської суботи незмінна .

У народних традиціях 3 листопада прощаються з осінню і зустрічають зиму. У день поминання покійних прибиралися в будинках, приводили в порядок ділянки, щоб навесні приступити до посівних робіт якомога раніше.

Після відвідин служби в колишні часи і зараз віруючі влаштовують поминальні обіди, де за традицією накривають стіл і на що пішли родичів, вважаючи, що їх душі спускаються з небес, щоб доглянути за живими.

Раніше перед Дмитрівській суботою обов’язково відвідували лазні, а після миття залишали віники, вважаючи, що душі покійних захочуть помитися.

У Дмитрівську суботу багато хто вирушає на кладовища, щоб прибрати на могилах, залишити спомин і запалити свічки, взяті в храмах або церквах. На цвинтарях читають молитви за покійними і просять їх про допомогу і підтримку.

Молитися за померлих можна не тільки під час батьківських субот, але і в звичайні дні. Священнослужителі наголошують, що регулярні молитви, святощі до Вищих сил, надають величезну підтримку душам мертвих і допомагають їм потрапити на Небеса.

Щирі молитви, що йдуть від самого серця, обов’язково будуть почуті.

facebook