Суспільство
Благовіщення-2019: традиції свята і чого не варто робити в цей день

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних церковних свят. Щорічно його святкують в одну і ту ж дату. Джерело

Благовіщення 2019: коли

У 2019 Благовіщення буде в неділю, 7 квітня. У католиків воно припадає на 25 березня.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

За церковним переданням, в цей день Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє нapoдження сина, який стане Спасителем усього світу. “Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між жонами”, – так події цього свята описані апостолом Лукою.

В руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Читайте також: Яке свято 29 березня: що ні в якому разі не можна робити, а що потрібно обов’язково зробити в цей день

Традиції свята Благовіщення

Благовіщення вважається жіночим святом, тому в цей день варто піти на службу до церкви і помолитися Пресвятій Богородиці про вдале заміжжя і щасливу долю.

Раніше в цей день було традицією відпускати птахів на волю. Це символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів.

На Благовіщення піст не такий суворий: віруючим можна їсти рибу, вживати в їжу масло і випити трохи червоного вина.

Благовіщення: чого не можна робити

Не слід братися за важку роботу. Якщо на цей день запланована поїздка, краще її відкласти.

Під забороною – роботи на землі і підрізання дерев: вважається, що саме 7 квітня Господь благословляє все, і рослини починають зеленіти.

Крім того, в Благовіщення слід займати або давати в борг – це може принести невдачу. Також не можна стригти і фарбувати волосся, шити, в’язати і готувати до вечора.

Прикмети на Благовіщення

“Навіть птах гнізда не в’є цього дня” – говорили українці. Вітер, іній і туман віщує неврожайний рік Якщо в цей день гроза – до теплого літа cонячнe чисте небо обіцяє часті грози влітку можна на Благовіщення надягати новий одяг – носитися не буде, швидко порветься.

Вважається, якщо на Благовіщення загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

У цей день дівчата ворожили за птахами, уважно спостерігаючи за ними: якщо побачать горобця – до умиротворення; ворону – до печалі; голуба – до благодаті; ластівку – до успіху.

facebook