Поради
Чи можна ходити до церкви без хустки: священик розставив всі крапки над ,,і»

Колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП (до 2014 року), священик Православної церкви України Георгій Коваленко розповів про правила ПЦУ щодо зовнішнього вигляду для прихожан храмів, передає “Народна правда”.

Коваленко зазначив, що помилка полягає в самому питанні про нові правила, так як існує культура і існує ставлення до людини.

“Питання не про нові правила, тому що правило – це те, що робить усіх однаковими. Багато священиків давно вже говорять про те, що хустка не є головною ознакою релігійності.

Так, є певна культура одягу людини, яка йде в храм. Але якщо людина не в традиційному вигляді, але ця людина щира і прагне помолитися, то церква не повинна закривати перед людиною двері або хапати її за руку.

У нас у громаді це питання навіть не обговорюється – і так все зрозуміло”, – Георгій Коваленко.

У той же час, він підкреслив, що Апостол говорить: жінка повинна бути з покритою головою або стригтися.

Читайте також: – Ти мені не батько! Але про подарунок не забудь

“У Греції інша культура і традиція. Наприклад, грецькі жінки-християнки під час оманської окупації почали ходити з непокритою головою і в храм, демонструючи, що вони не мусульманки.

Тобто непокрита голова жінки в Греції – це свідчення християнської ідентичності”, – Георгій Коваленко.

На думку священика, зовнішній вигляд прихожан храму повинен бути не провокуючим і не повинен відволікати від молитви інших людей.

“Питання саме в цьому, а не в нових правилах. Навіть найкраще правило можна перетворити на абсурд.

І, зрозумівши сенс правила, можна знайти йому нормальне застосування, яке дозволить людині, заходячи в храм, думати про головне.

У нас інша картина – жінка, коли йде в храм, думає, що на голову покласти. Деякі навіть заходять з хусткою на голові. Насправді це виглядає смішно і недостатньо елегантно, скажімо так”.

facebook