Суспільство
Чи варто дітям дотримуватися Великого посту та як правильно залучити дитину до посту

Великий піст уже почався, а багато батьків все ще не вирішили, чи варто змушувати своїх дітей відмовлятися від їжі і ходити щодня до церкви. Джерело

Давайте відразу упустимо момент віри, адже зараз дійсно зовсім небагато дітей цікавляться цим і взагалі хочуть відмовлятися від чогось смачного заради релігії. Припустимо, що все в руках батьків і саме вони будуть все вирішувати.

Чи варто відмовляти дітям в певній їжі під час посту? Напевно так, але дотримуватися його в повному обсязі скоріше не потрібно, ніж потрібно.

Це питання досить спірне, де потрібно слухати не тільки священиків і правила посту, а в першу чергу саме лікарів.

Ми постаралися зібрати досить багато інформації і об’єднати її в один матеріал, де постараємося пояснити, чи варто дітям дотримуватися Великого посту в повному обсязі.

Чи варто дітям дотримуватися Великого посту

Відповісти просто “так”, або “ні” тут ніяк не вийде, це дуже спірне і складне питання. Але точно можна сказати, коли дітей не потрібно змушувати постити:

  • Якщо дитина віком до 3 років – то безумовно ні

У цьому віці дитина активно росте, їй потрібні не тільки поживні речовини, але і вітаміни, білки і все інше, що вона отримує від харчування. Швидка і різка відмова від нормального харчування може дуже швидко позначитися на її здоров’ї.

Виразка, або гастрит не наблизять малюка до Бога, а лікування може бути тривалим і неприємним. Але, багато дієтологів, кажуть, що дітям після 3 років може бути корисною відмова від м’яса.

Тому в такому віці можна дотримуватися посту не в повному обсязі.

Читайте також: Молитви сили і заповіді на Великий піст: ці слова творять дива навіть із немічними

  • Якщо у дитини є проблеми зі здоров’ям

Це стосується всіх, незалежно від віку. Дотримуватися посту, якщо у вас захворювання шлунку не можна ні в якому разі. А якщо у вашої дитини є хронічні хвороби і ви хочете, щоб вона постилась, то в першу чергу йдіть до лікаря, який зможе написати для вас дієту.

  • Якщо дитина проти

Насильно милим не будеш, та й вірити в Бога не почнеш. Якщо насильно змусити дитину відмовитися від звичайного харчування, це може викликати величезний протест і що з цього вийде – незрозуміло.

Можливо ви швидко помиритеся, а можливо ви зміните ставлення до віри у дитини на все життя.

Деякі батьки знайшли досить цікавий вихід з цієї ситуації – поститись тільки один тиждень. Це не так позначається на організмі малюка і йому набагато простіше це прийняти.

Правила харчування у Великий піст для дітей

Якщо ж ви все-таки вирішили, що дитина буде дотримуватися Великого посту разом з вами, то доведеться дотримуватися деяких правил, щоб не нашкодити її здоров’ю. Давайте пройдемося по пунктах:

1. Годуйте дитину частіше

У неї має бути багато прийомів їжі, включаючи полуденок і друга вечеря. Пояснення ми вже давали вище – зростаючому організму потрібно багато поживних речовин, а пісна їжа дуже малокалорійна.

2. Дитина в будь-якому випадку має отримувати багато рослинних білків

Вони є в м’ясі і в бобових. Методом виключення ми розуміємо, чим потрібно годувати малюка. Крім цього йому потрібно їсти багато горіхів і хліба.

3. Молочна продукція – дуже важлива для зростаючого організму

Якщо ви все-таки вирішили відмовитися від неї, то обов’язково потрібна альтернатива. Тут все не так просто, як з м’ясом. Тому вам доведеться годувати дитину салатом з ламінарії, бобовими та сиром тофу.

4. Ну і якщо ви вирішили обмежувати дитину в корисних речовинах, то будьте ласкаві купити для неї спеціальний вітамінний комплекс, щоб поповнювати всі відсутні речовини в організмі.

Як правильно залучити дитину до посту

Давайте відразу уточнимо, що ні православ’я, ні католицизм не диктує ніяких правил щодо дотримання дітьми посту. Тому це зовсім не обов’язково.

Але багато дітей, беручи за приклад своїх віруючих батьків, намагаються повторювати за ними. І в цьому немає нічого поганого.

Якщо ж дитина сама бажає поститись, то намагайтеся дотримуватися правил, які сказані вище, але найголовніше пояснити малюкові сенс посту.

Що це не просто дієта, а прилучення до віри, очищення душі і тіла.

facebook