Суспільство
Чому чоловік закохується в жінку: 11 дивних причин

Ті, хто коли-не будь закохувався, відмінно знають, як складно пояснити, чому нам сподобався конкретна людина. І все ж психологи постійно проводять дослідження, намагаючись зрозуміти природу цього почуття.

У процесі вивчення закоханості з точки зору психології експерти з’ясували кілька цікавих фактів. Джерело

Деякі поширені міфи про те, що привертає нас в інших людях, було розвінчано, інші ж – навпаки, виявилися чистою правдою.

  • Ви здаєтеся важкодоступні

Експерименти підтверджують поширену думку, що чоловіків приваблюють важкодоступні жінки. На серії швидких побачень представники сильної статі проявляли набагато більший інтерес до тих, хто демонстрував абсолютну байдужість, відповідаючи на їхні запитання.

Чоловіки хочуть відчувати зв’язок з жінкою – вони самі вибирали таку жінку своєю партнеркою і цей вибір не був нав’язаний кимось іншим. Однак ці висновки не універсальні і мають свої застереження.

Досліди зробили ще одне несподіване рішення: незважаючи на те, що найбільш привабливими для чоловіків виявилися відсторонені і холодні жінки, саме вони сподобалися представникам сильної статі найменше.

Любов – воістину дуже заплутана і дивна штука.

  • У вас “правильний” вираз обличчя

Коли жінка випромінює щастя і посміхається – чоловікам це подобається. Ось тільки в зворотному випадку така схема не працює.

В ході експерименту випробуваним показували фотографії представників протилежної статі і просили оцінити ступінь привабливості цих людей.

В результаті чоловіки дали найвищі оцінки тим жінкам, які виглядали щасливими, а найнижчі – тим, які здавалися зарозумілими. Думка жінок, щодо привабливості партнерів, виявилося абсолютно протилежним: горді чоловіки підкорили їх серця, а ось щасливі зовсім не вразили.

  • Ви багато жестикулюєте

Шукаєте свою любов? Будьте відкритими і не сковуйте себе в рухах. Дослідники спостерігали за тим, як поводяться люди на швидких побаченнях, і прийшли до висновку, що в два рази більший успіх мали ті, хто активно жестикулював в порівнянні з тими, хто сидів скуто.

Також одних і тих же людей сфотографували двічі: на першому кадрі кожен прийняв затиснуту позу, а на другому їх попросили максимально розслабитися і бути відкритими. Потім ці фотографії завантажили в додаток швидких побачень.

Цікаво, що сприйняття людини в цілому навіть по фотографії змінювалося в залежності від його пози. Фотографії, на яких люди були в упевнених і відкритих позах, отримували більше відгуків, ніж ті, де вони були затиснутими.

  • Зовні ви нагадуєте його колишню

Деякі вважають, що у кожного з нас є “свій тип” партнера. Саме жінки схильні покладатися на цю теорію. Ось тільки і тут є свої нюанси.

Жінки і чоловіки зійшлися в тому, що особи людей протилежної статі, які чимось нагадували їх попередніх партнерів, здавалися їм привабливіше інших.

І все ж, чоловіки дали нижчі оцінки тим жінкам, які були схожі на партнерок, з якими вони були у відносинах на момент участі в дослідженні.

Читайте також: Жінки цих знаків Зодіаку розцвітають з роками: ягідка знову

  • Ви відповідаєте на його “прохання про увагу”, а він – на ваші

Початок і розвиток відносин дуже сильно залежить від реакції партнерів один на одного і на “прохання про увагу”. Уявіть собі ситуацію: дружина, яка захоплюється орнітологією, зауважує красиву птицю з строкатим оперенням за вікном.

Вона пропонує поглянути на цю пташку чоловікові, який знаходиться поруч з нею. Як відреагує на це він? Варіантів безліч. Чоловік може проігнорувати слова дружини або байдуже кивнути їй у відповідь, не відриваючись від перегляду новин по телевізору.

Або, наприклад, він може дійсно звернути увагу на об’єкт, який так сподобався його жінці, розділивши її ентузіазм. Чи не складно вгадати, яка реакція партнера в подібній ситуації зблизить пару, а яка віддалить подружжя один від одного.

Психологи переконані, що вплив цих (нехай навіть невеликих) реакцій на відносини дійсно величезна.

У тих парах, які розлучилися через 6 років після укладення шлюбу, партнери відгукувалися на “прохання про увагу” всього в 33% випадків. А в парах, які продовжили жити разом, цей показник становив 87%.

  • Ви дуже схожі на нього самого

Десятки років досліджень абсолютно точно довели, що вже укорінений стереотип, що “протилежності притягуються” – повна нісенітниця.

Партнери, які схожі за багатьма критеріями, таким як тип особистості, з більшою часткою ймовірності зможуть ужитися разом. Це полегшує взаєморозуміння у спільному житті.

  • Ви довго дивитесь в його очі

Психологи провели експеримент: 72 незнайомих один з одним старшокурсники розбилися на пари і дивилися один одному в очі по дві хвилини. Пізніше вони сказали, що за цей час у них наростало потяг до людини, що стоїть навпроти.

Це говорить про те, що тривалий зоровий контакт може зв’язати вас з кимось і розпалити почуття до людини, якого ви бачите вперше в житті.

  • У вас “правильний” запах

Жінкам, які знаходяться в стадії овуляції, імпонує запах футболок, які надягали чоловіки з високим рівнем тестостерону.

Це сповна пояснюється інстинктами продовження роду: такий запах приваблює нас, тому що якщо у представників сильної статі виробляється велика кількість чоловічого гормону, це свідчить про хорошу генетику.

Чоловікам теж важливо, як пахне їх партнерка, ось тільки вони віддають перевагу тим заходам, які гармоніюють з жінкою.

Ідеальним вважається запах тіла після душу, а парфум повинен лише тільки м’яко доповнювати цей приємний, чистий і натуральний аромат.

  • Ви схожі на його батьків

Психологи виявили, що нас приваблюють партнери, які мають той же самий колір очей і волосся, який мають наші батьки. Віковий діапазон людей, які нам подобаються, теж нерідко сягає корінням в наше дитинство.

У дорослому віці ми закохуємося в людей того віку, якого були люди з нашого оточення, коли ми були дітьми.

Жінок, чиїм батькам на момент їх народження було більше 30 років, набагато менше привертали молоді люди, ніж зрілі чоловіки.

Уподобання чоловіків у віковому діапазоні жінок були орієнтовані на вік їх власної матері, але не батька – і це мало значення тільки в тривалих серйозних відносинах.

  • Ви виглядаєте так само або трохи менш привабливо, ніж він сам

В ході іншого експерименту всім учасникам давали оцінку їх фізичної привабливості, а потім у випадковому порядку підбирали кожному пару. Потім всіх учасників запитали, наскільки вони були задоволені тим, як пройшли їхні побачення.

Ті люди, які мали високу оцінку привабливості, були більш різкими і строгими в своїх судженнях (навіть якщо їх партнер мав однакову з ними оцінку).

Чим краще виглядав їх співрозмовник на побаченні, тим менше вони були задоволені тим, як все пройшло.

Але це стосувалося тільки до по-справжньому дуже привабливим людям. Для більшості з нас все-таки важливіше, щоб ми зі своїм партнером були гарні в однаковій мірі.

facebook