Чому фарбують яйця та випікають паски у Чистий четвер?

Чому фарбують яйця та випікають паски у Чистий четвер?

Наближення Великодня супроводжується особливими традиціями та обрядами, серед яких особливе місце займають паски та фарбовані яйця. Ці символи є невід’ємною частиною святкування віруючих, а початок їх приготування традиційно пов’язується з Чистим четвергом. Існує цілий ряд правил та розпоряджень, які слід враховувати при приготуванні великодньої їжі.

У які дні Страсного тижня можна випікати паски

Страсний тиждень перед Великоднем є часом особливої ​​відповідальності та важливості для християн. У цей період відбувається завершення духовного очищення як душі, так і вдома.

Готувати паски не рекомендується щодня. Оптимальними днями для цього будуть Чистий четвер та Велика субота. У 2024 році дати для випікання пасок та фарбування яєць – 2 та 4 квітня.

Деякі господині приступають до приготування великодніх частування ще у Велику середу. Це допустимо, проте попередньо варто завершити прибирання у будинку, щоб повністю зосередитись на підготовці до свята.

Що заборонено робити при випіканні пасок

Приготування великодньої їжі супроводжується певними заборонами та приписами, які важливо враховувати.

Випікання паски та фарбування яєць у неприбраному будинку вважається вкрай неповажним до великодніх символів та категорично заборонено.

Крім того, існує низка інших заборон, яких слід дотримуватися при приготуванні пасок та фарбуванні яєць у

Чистий четвер або інші відповідні дні:

Уникайте приготування в стані смутку або зневіри.

Не допускайте сварок із членами сім’ї.

Залишіть за образами і не думайте про бажання комусь зла.

Зазначається, що випікати паски у Страсну п’ятницю заборонено. Цей день надто важкий, оскільки християни згадують про жертву Ісуса Христа в ім’я спасіння людства та спокутування гріхів.

You cannot copy content of this page