День пам’яті святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія: що потрібно зробити саме сьогодні і чого варто просити у святих

Щороку 24 травня церква вшановує пам’ять святих Кирила та Мефодія, які стали родоначальниками слов’янської писемності. Їх вшановують за проповідування Слова Божого, підносять молитви для залучення благополуччя та щастя.

У день свята прийнято молитися святим для впевненості перед складанням іспитів. До Кирила та Мефодія звертаються на урочистих богослужіннях, а також у приватному порядку.

У день церковного свята варто дотримуватися традицій і не затьмарювати світлого дня проявами негативу

Традиції святкового дня

Щороку в день шанування святих відзначають день слов’янської писемності, проводяться заходи, спрямовані на підвищення письменності.

У церкві святковий день також відбувається особливим чином. 24 травня батьки наводять своїх дітей, щоб познайомити їх з Євангелієм, долучити до православної релігії, розповісти про життя та діяння Ісуса Христа. Знайомство зі святим писанням є важливим етапом становлення, який проходять усі віруючі.

Не обходиться без благословення учнів. Священнослужителі читають молитви, наставляють підростаюче покоління на істинний шлях і допомагають їм впоратися з тривогою перед випробуваннями. Багато хто проходить таїнство сповідання і причащається, щоб гідно пройти всі іспити.

Народні прикмети на 24 травня

У народному календарі 24 травня відзначають свято, назване Мокрим Мокієм. У цей день дощ, літо буде дощовим.

По прикметі у цей день не садять нічого, щоби без урожаю не залишитися.

Багряний світанок – до спекотного і грозового літа.

За прикметою в день свята не купують нового взуття — не буде носитися і бідність привабить.

Сьогодні підлогу не варто підмітати незаміжнім дівчатам, щоби наречених від порога не відвадити.

You cannot copy content of this page