Без рубрики
Депутати зійшли з розуму: в Україні хочуть заборонити продаж шприців, вати і вітамінів

В Україні запропонували заборонити продаж виробів медичного призначення, в тому числі шприців, крапельниць та БАДів, в аптеках. Відповідний законопроект під номером 8591 зареєстрували в парламенті.

Про те, що запропонований документ може змінити і як це відіб’ється на українцях, на брифінгу 5 листопада розповів директор Аптечної професійної асоціації Володимир Руденко. Як передає «Укрінформ», законопроект №8591 забороняє аптечним пунктам продавати все, крім ліків.

«Тобто з прийняттям нового закону аптеки не зможуть реалізовувати такі необхідні товари, як шприци, крапельниці, вата, марля, пластир, стерильні рукавички і інша продукція для медичних цілей», — повідомив Руденко.

Відзначається також, що Міністерство охорони здоров’я підтримав вищевказаний законопроект «Про внесення змін до Закону України» Про лікарські засоби «після внесення до нього правок. У разі його прийняття мінімальна допустима відстань між аптеками складе 500 метрів.

Також планують встановити обмеження кількості аптечних пунктів. Для фізособи-підприємця — максимум одна аптека, для юросіб — максимум чотири в мережі. При цьому всіх власників аптек зобов’яжуть мати фармацевтичну освіту. Однак ці нововведення будуть поширюватися тільки на нові аптеки.

Джерело

facebook