Украина
Дівчина сама провела розслідування і розшукала свій викрадений телефон

За даними Національної поліції, в Україні лише за минулий рік приблизно 105 тисяч людей звернулись із заявами про крадіжку мобільного. І тільки 5% телефонів повертають власникам. А Лілія Мельник викрадений телефон знайшла самостійно. В інтернеті, провівши власне розслідування, пише видання «Експрес.Online».

Смартфон вартістю 8 500 гривень у дівчини вкрали у вересні — витягнули з сумочки в маршрутці. Вона повідомила про це поліцію.

«Мене відвели до слідчого — він годину розповідав, що я можу навіть не сподіватись на повернення телефона. Цим, мовляв, займатись ніхто не збирається, — каже Лілія. — Порадили самій пошукати. Я вирішила спробувати».

Що можуть зробити з викраденим телефоном? Найімовірніше, продати. Тож щовечора Лілія шукала свій смартфон на відомому сайті продажу. І на десятий день пошуків побачила виставлений на продаж золотий IPhone без коробки та гарантії. Стала переглядати фотографії, впізнала пошкодження корпусу, які були на її гаджеті. Лілія попросила продавця сфотографувати телефон зблизька та з усіх боків — мовляв, купую. IMEI-код зловмисник навмисно приховав. Але дівчина поставила ультиматум: або скидаєте код, або телефон не купую. Продавець пішов на поступку. IMEI виявився ідентичним вкраденому. Півсправи зроблено! Дівчина пішла в поліцію.

Читайте також: У центрі Львова з різдвяної шопки вкрали фігурку Ісуса

«Мені запропонували замовити смартфон службою доставки з післяплатою, а правоохоронці мали б вилучити його та повернути мені», — розповідає дівчина. У жовтні, через місяць після викрадення, в офіс служби доставки привезли телефон Лілі, на її ж ім’я.

«Слідчі вилучили його як предмет злoчину. Я дуже зраділа. Але правоохоронці сказали, що не повернуть гаджет до моменту закінчення слiдства, оскільки він — речовий дoказ. Так мій телефон пролежав у слідчих майже місяць», — каже Лілія.

Дуже важливий нюанс: згідно із законом, власник викраденого майна має право на його повернення, не чекаючи завершення досудового слідства. Для цього потрібно лише подати на ім’я слідчого клопотання, щоби телефон повернули. Юристи Служби «Алло, адвокат?» виклали у клопотанні прохання до слідчого виконати ухвалу судді й повернути телефон Лілі, аби вона могла ним користуватись. Того ж дня Лілія пішла з таким клопотанням до слідчого, і нарешті вийшла з телефоном у руці.

«Ось так я допомогла сама собі, — підсумовує дівчина. — І переконалась: у таких випадках не варто покладатися на поліцію».

facebook