Без рубрики
До -30 і сніг по коліно: синоптик розповів, коли чекати пік морозів в Україні

Грудень цього року очікується мінливим і не дуже морозним, а справжня зима почнеться після старого Нового року і триватиме майже до кінця березня. Такий прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня, пише Сегодня.

Перший місяць
грудня розпочнеться невеликими морозами зі снігом, які через кілька днів зміняться відлигою. Потім знову похолодання — і знову потепління (див. Інфографіку). Перед Новим роком синоптик прогнозує тиждень похмурою, але теплу погоду.

Можливі навіть дощі, через що випав сніг може зійти, по крайней мере, в містах. Зате новорічна ніч обіцяє бути по-справжньому зимовою. Заввідділом синоптичної метеорології УкргідрометеоНІІ Віра Балабух також прогнозує, що грудень буде тепліше і сухіше звичайного: температура вище на 1-2 градуси, опадів на 15-30% нижче норми, і то у вигляді дощу або мокрого снігу.

«Ожеледь, налипання мокрого снігу, відсутність стійкого снігового покриву і не тільки на півдні України, але і в центральних і північних областях», — уточнила метеоролог.

Зима
Горбань каже, що зима зазвичай починається з трьох «подзімков» — тричі повинен бути невеликий мороз і тричі відлига.

«У цьому році зима нестандартна, багато днів буде триматися плюсова температура, причому в грудні очікується чотири короткі відлиги і чотири таких же коротких морозних періоду, — аналізує народний синоптик. — І тільки в кінці місяця почнеться поступове зниження температури. 28-29 грудня почне холоднішати і піде хороший сніг, якого в середньому по Україні випаде за два дні близько 10 сантиметрів ».

Такі ж погодні гойдалки очікуються перед Різдвом і старим Новим роком. І лише після цього почнеться справжня зима — з тріскучими морозами і снігопадами. За розрахунками Горбаня, сніг з перервами буде йти до 10-12 лютого, випаде в середньому більше 50 см снігу.

Мороз почне міцнішати перед Хрещенням (19 січня), а пік холодів — до мінус 30 вночі! — доведеться на 7-10 лютого, потім настане потепління. У лютому ще може випасти до 30 см снігу. І навіть перед 8 Березня — близько 6-10 см. Закінчиться зима ближче до квітня.

Балабух каже, що нинішня зима очікується на 1-2 градуси тепліше, ніж в минулому році, а січень, як і грудень, порадує відсутністю сильних морозів і середньою температурою на 2-3 градуси вище кліматичної норми.

Джерело

facebook