Перше, що варто зробити – розмістити у погребі якомога більше ємностей із негашеним вапном. Розмістіть їх по кутках та на полицях. Вапно дуже добре сушить повітря. Коли вапно почне грудкуватися, то доведеться підсипати свіжого.
А якщо говорити про найкращий спосіб підсушування повітря, то тут стане в нагоді білий мох. Це взагалі найкращий адсорбент, але знайти його можна тільки в лісі.
Щоб підсили ефективність вищезгаданих способів і пришвидшити процес позбавлення від вологи у погребі треба покласти у вогкий кут або біля стіни кілька розжарених керамічних цеглин. Якщо ж вологість у погребі дуже висока, то процедуру нагрівання цегли доведеться повторювати не один раз.
Варто пам’ятати, що цвіль дуже не любить кислотної обробки. Тому її можна сміливо знімати її з поверхні стін ганчіркою, змоченою в розчині оцтової, борної або лимонної кислоти.
І попри всі поради, погляньте господарським оком, що можна зробити для поліпшення вентиляції: почистити душники чи й облаштувати тимчасову витяжку, доки не вдарили морози.
І запам’ятайте на майбутнє, що влітку, коли погріб звільниться від продуктів та консервації, доведеться вдатися до ґрунтовного засобу: стіни та полички обмити слабким розчином соляної кислоти, але обов’язково в рукавичках.
Фото: колаж.