Breaking News
Невідомо, скільки б продовжувався такий стан, але Алла одержала запрошення до нотаріуса. І дізналася, що і дачу, і «Волгу», що залишилася після батька, і всі сімейні цінності мати заповіла Вадиму. Документ був написаний того дня, коли Алла пішла до Олега. Відтак знайшла товсту пачку листів Вадима
Тишу в кабінеті перервав сигнал на мобільному телефоні чоловіка, що лежав на столі. Оксана не мала звички «ритися» в його телефоні, бо завжди довіряла коханому. Однак вирішила глянути, може, там щось термінове. Побачене і прочитане остаточно збило з пантелику: «Я все підготувала. Думаю, вона не здогадається. Вечір має бути незабутнім». І відправник – «Ланочка».
У неділю вранці на Таниному подвір’ї на все село вигравали музики. А дівчину під гіркі весільні пісні вдягали у вельон. Мати радісно благословила доньку, хоч не розуміла, чого дитина така зажурена, куди подівся її дзвінкий сміх. Хоч би не заслабла? А коли у двір під весільний марш зайшли гості молодого, всі замовкли
Йде втомлена жінка з роботи, тягне важкі сумки, по дорозі заскочивши в магазин. «Що ж, – питаю, – так надриватися? Невже допомогти нікому?» «Та є кому, – відповідає. – Два сини вдома. Одному – двадцять сім років, іншому – тридцять один рік. Вперлися в свої комп’ютери, ніяк не витягнути. Зараз прийду, почнуть по пакетах лазити, хапати на ходу. Хоч би одружилися чи що? Все легше було б»
Іра мовчки розігрівала вечерю. Мовчазну тишину порушило сповіщення в її мобільному. На екрані висвітився невідомий номер. Відкрила повідомлення і застигла на місці. Це були світлини
Поради
Двадцять сім цінних порад з книги “Щоденник свекрухи”. Адже всі ми – якщо не свекрухи, то неодмінно невістки

1. У неї (невістки) теж іноді болить голова і бувають “ці” дні. Як колись були у тебе.

2. Вона – чиясь дочка. Вихована іншою жінкою і, можливо, в інших традиціях. Які не завжди збігаються із засадами і традиціями твоєї сім’ї.

3. Пам’ятай свої косяки і помилки! Це зараз ти печеш тришарові пироги і квасиш капусту з журавлиною. А свою першу курку ти зварила з усім, що було у неї всередині!

4. До речі, не всі вважають, що пилососити треба кожен день і що здавати сорочки в пральню – такий вже великий гріх!

5. Пам’ятай – твій син далеко не ідеал! Ти ж сама про це розповідаєш подружкам і мамі! Він – ледачий, не дуже акуратний (засохлі огризки і шкарпетки під ліжком). І до того ж дещо розпещений. Тобою, до речі.

6.Ти теж завжди хотіла, щоб твій чоловік заробляв більше. (І це теж не подобалося твоїй свекрусі).

7. Ти – будемо відверті – теж “крутиш” чоловіком. Як і всі розумні жінки.

8. Не приїжджай до них без попередження. Хіба ти любиш, щоб тебе заставали зненацька?

9. Не питай, що вона приготувала на вечерю. З голоду не впадуть, не сумнівайся. Навіть якщо зварять пельмені. Як ви в молодості, бувало.

10. Роби їй компліменти, захоплюйся її зачіскою, новими туфлями і сукнею. Говори їй частіше, що вона добре виглядає. Для сина ти найперший авторитет, і він завжди прислухається до твоїх слів.

11. Хвали її приготування, запитай рецепт нового салату. Вчитися новому ніколи не пізно. Навіть такій чудовій кулінарці, як ти. І ти завжди будеш бажаним гостем в її будинку.

12. Не підтримуй її критику на адресу твого сина. Розведи руками – сама вибирала! Я його тобі не нав’язувала. Коротше, “бачили очі, що купували…”

13. Не даруй їй те, що сподобалося тобі. Ви з різних поколінь, і ваші смаки не зобов’язані збігатися. Пам’ятай, гроші – найкращий подарунок. Нехай купить те, що сподобається їй, і згадує тебе з вдячністю. І будь вдячна за її подарунок – будь-який. Повторюю, ваші смаки не зобов’язані збігатися. А вона напевно намагалася.

14. Захоплюйся блакитним лаком на її нігтях і джинсами з дірками. (Згадай свої картаті штани з бахромою і латками і фіолетові тіні на повіках).

15. Не будь безапеляційна. Всі мають право на свою думку. Ти ж, врешті-решт, терпляча й інтелігентна людина. Або дуже до цього прагнеш.

16. Ти – делікатна і коректна жінка. Якщо хочеш дати пораду, почни зі слів: “Знаєш, а мені здається …”

17. Всі мають право на поганий настрій. Не тільки ти і твій син.

18. Роби знижку на її молодість. Не будь злопам’ятна – в цьому головна мудрість життєвого досвіду, якого у тебе в надлишку. Пам’ятай, образи руйнують!

19. Не критикуй її синові. Поки він в образі, він підхопить твої слова. А потім вони помиряться. І його будуть дратувати твої критичні і різкі висловлювання на її адресу.

20. Дай їй можливість на самовизначення й ідентифікацію. Вона – особистість. І має на це право.

21. У будь-якому конфлікті не займай нічию сторону. Тільки сторону справедливості. Так буде чесно.

22. Постарайся її полюбити. Адже вона – рідна людина. Частина твоєї родини. І мати твоїх обожнюваних онуків!

23. Подумай про свої перспективи. Про старість, наприклад. Адже все повертається бумерангом і окуповується сторицею. Користь? Ні, розсудливість! Кривити душею я зовсім не пропоную.

24. Розставляє пріоритети. Як колись не робила твоя свекруха. І дуже, до речі, ускладнила цим твоє з чоловіком життя. Не будь нудною! Адже ти не терпиш зануд! У кожної з нас своє вогнище інквізиції і, довгий, як товарний склад, список претензій і образ один до одного. Нехай її список буде коротшим від твого. І жіноча доля – легша.

25. Ти просто зобов’язана бути з нею в хороших стосунках! Адже від цього залежить душевне і фізичне здоров’я твого сина! Геть амбіції! Ти – благородна людина. Так вважають усі оточуючі.

26. Не вимагай назвати внучку в честь твоєї бабусі. У твоїй невістки була своя бабуся. До речі, свого сина ти назвала всупереч проханням рідні чоловіка, пам’ятаєш?

27. Всі ми – непрості люди. Зі своїми звичками, вихованням, освітою, походженням, рівнем культури. Зі своїми смаками, уподобаннями, здоров’ям і наявністю “тарганів” в головах. Дорогі свекрухи! І дорогі невістки! Поважайте одна одну! Якщо вже не змогли полюбити …

Адже всі ми – якщо не свекрухи, то неодмінно невістки.

І ще. Пам’ятай! Будь-яка невістка може стати “колишньою”. Погана невістка – ще не вирок і не кінець життя! Комусь пощастило не з першого разу. Буває.

І останнє. “Поки ми не задоволені життям, воно, як відомо, проходить”, – сказав один мудрець. “І ще насміхається над тобою”, – додаю я.

За матеріалами.

Фото – ілюстративне.