Здоровье
«Головна і найстрашніша помилка всіх, у кого часто болять спина і шия!» Остеопат в роках дав рецепт, який зцілює …

Біль у спині часто застає зненацька. Причина — малоактивний спосіб життя і сидяча робота. Чому ж, чому ж ти не рухаєшся? Заняття в спортзалі займають багато часу і коштують дорого.

А похвалитися наявністю стадіону у дворі може не кожен, так. Але знайти 10 хвилин на заняття вдома — це не так складно! Нещодавно була на прийомі у тлумачного остеопата, який сказав кожен день робити ці вправи. Чи не пропускати! І що ж?

Нарешті проблеми, переводила мене багато років, ця нестерпна біль в спині і шиї, ці суглобові болі, згасли …

Ми пропонуємо тобі повноцінний комплекс, де зібрані найефективніші вправи для зміцнення м’язів спини . Це не просто гімнастика, це йога, цигун і оздоровлення суглобів в одній особі. Витративши 10 хвилин, ти назавжди забудеш про біль у хребті.

Виконувати краще до 8 години ранку. На кожну вправу витрать не менше однієї хвилини. Використовуй тверду поверхню, зручний одяг і взуття.

«Стовп з мотузками»

Ця вправа розслабляє спину і плечовий пояс. Ноги на ширині плечей, руки розслаблені. Роби «захльостування» руками, одночасно з поворотами навколо талії. Збільшуй інтенсивність з кожним помахом.

«Чапля»
У цигун цю вправу називається — «золотий півень стоїть на одній нозі». Взуття краще зняти. Добре розвивається координація, баланс, спритність. Східна медицина вважає, що вправа лікує коріння хвороб і зміцнює імунітет організму.

Встань на одну ногу, іншу підніми так, щоб вона була паралельно землі або вище. Носочек витягнуть. Руку, з боку піднятою ноги, витягай вперед, але не розгинати до кінця. Другу опусти вниз, долоня дивиться в підлогу. Це виглядає, ніби ти спираєшся на два м’ячика. У такій позі досить перебувати кілька секунд. Коли досягнеш балансу і рівноваги, піднімися 3-5 разів на носок з закритими очима.

«Ролик»

Це одне з найцінніших вправ в комплексі. Прекрасно тонізує, знімає напругу з хребта. Спосіб виконання простої: сядь на підлогу «по-турецьки», обов’язково на тверду поверхню. Якщо виник дискомфорт, використовуй м’який килимок. Спина максимально округлені.

Різко відкинься на підлогу, прокотися на спині і повернися у вихідне положення. Ноги можна випрямити, але тоді тримай себе за гомілки. Роби мінімум 12 разів.

«Молоток»

У цій вправі працює верхній відділ спини, особливо її частина між лопаток. Краще виконувати відразу після «ролика» або в комплексі з ним. Лягай на спину, обхопи плечі руками. Підніми і округли її. «Постукує» спиною об поверхню, по черзі міняючи руки на плечах. Зроби 12 повторень, по 6 на кожну руку.

Потягування

Найпростіша вправа. Розслаблює м’язи після попередніх, покращує кровообіг. Лежачи на спині, шкребти пальці на руках і тягни вгору, носки випрямляй від себе. Пам’ятай про дихання, воно повинно бути вільним і легким. Пробудити в цій позі кілька секунд, досить 10 повторень. Якщо лежати незручно, потягуватися можна стоячи на носочках.

«Свічка»

Відома тобі «берізка» — в основі цієї вправи. Це перевернута асана в йозі, сприяє поліпшенню пам’яті, збільшення швидкості мислення. Також перешкоджає варикозу на ногах. Як виконувати, ти знаєш.
Лежачи на спині, підніми ноги вгору, притримуючи стегна або поперек.

Шкарпетки витягнуті. У такому положенні проведи кілька секунд, скільки вийде. Повернутися в початкове спробуй вправою «плуг» — опусти ноги назад і витягни руки паралельно підлозі.

«Сфінкс» і «кобра»

Ця вправа теж з йоги. Зміцнює спину, покращує гнучкість і рухливість хребців. Для виконання потрібно лягти на живіт, руки витягнути. Піднімай повільно верхню частину тулуба, прогинаючи спину, спираючись на передпліччя, дивись вперед. Шкарпетки витягнуті, старайся, щоб ноги не підіймалися. Коли твій погляд спрямований вперед, це «сфінкс». Тепер обережно витягати назад, щоб побачити стелю, вийде «кобра».

Зародок

Виконай цю асану обов’язково після «кобри»! Завжди потрібно компенсувати вигин хребта в протилежну сторону. Вправа покращує травлення, ефективно при болях в колінах. Виконувати дуже просто: акуратно присядь на стопи, руками взявшись за коліна, або витягнувши їх вперед. Витримай кілька секунд. Після 8-10 повторень, посидь з прямою спиною.

Скручування

Дуже корисні вправи для зміцнення м’язів спини . При порушеннях постави, ревматизмі, хронічних болях — краще не знайдеш. Навчитися йому не складе проблем. Прийми статичну позицію, як показано на зображенні. Голову поверни в сторону протилежну скручуванню. Ліктем обіприся на ногу. Ці хитрощі допоможуть збільшити ефективність виконання.

Нахили

нахили володіють потужною оздоровчої силою. Зміцнюють поперек, розтягують сухожилля. Виконуються стоячи, ноги на подвійній ширині плечей, руки в сторони. Не змінюючи положення рук, нахилися в праву сторону. Зроби пару циклів дихання (вдих-видих) і доторкнися до щиколотки лівої ноги. Вернись в початкове положення.

Повтори для протилежної сторони, всього 5-6 разів на кожну. По закінченню вправи зроби компенсаційний прогин назад.

Не лінуйся виконувати ці вправи щоранку. Здорова спина — запорука міцного здоров’я. Коли часу катастрофічно немає, виконуй зарядку для красивої постави , не встаючи з робочого місця.

Пам’ятай, коли гімнастика не допомагає, а хронічні болі в спині залишаються — звернися до лікаря! Якщо стаття була корисною, розкажи про неї друзям!

facebook