Китайський Новий рік 2024: коли починається, як відзначають та як залучити удачу

Традиції святкування Китайського Нового року понад три з половиною тисячі років. Це найтриваліша за часом святкування урочистість – вона займає цілий місячний цикл із 15 днів. Строго кажучи, називати китайський Новий рік – китайським – некоректно. Новий рік за місячним календарем відзначають по всьому світу.

Звичайно, найбільш популярне це свято у країнах Південно-Східної Азії. Сінгапур, В’єтнам, Філіппіни, Південна Корея, Малайзія, Таїланд, Індонезія – якщо є бажання на пару тижнів поринути у свято – вам туди. Щоправда, потурбуватися про тур слід слід заздалегідь, а також запастися готівкою – під час свят доведеться переплачувати в кілька разів за звичайні речі та послуги.

2024 року Китайський Новий рік святкують з 10 по 24 лютого. При цьому перший тиждень святкування у Китаї офіційно – неробочий. Цього року як зодіакальний покровитель виступає Зелений дерев’яний Дракон. Це єдиний справді міфічний знак східного гороскопу. Однак влада його не безмежна. У Таїланді у 2024 році вітають Нага – не менш міфічну змію.

Ще одна цікава деталь. Оскільки початковий рахунок часу заведено, виходячи з місячних циклів, 2024 року там розпочнеться 4721 рік.

Як ми вже сказали вище – традиції святкування понад три з половиною тисячі років. В основі її лежить міф про Няню. Це міфічне чудовисько жило на морському дні, але щорічно піднімалося на поверхню, виходило на сушу і пожирало все, що траплялося на його шляху. Коли вкотре Нянь вийшов із безодні, старий, одягнений у червоне, прикрасив будинки червоними прикрасами, а потім підпалив бамбук, який при горінні видавав гучний тріск. Так він злякав чудовисько і загнав його назад у море.

Звичай одягатися у червоне, прикрашати будинок червоними ліхтариками та вирізаними із червоного паперу стрічками цзяньджі зберігся у Китаї і досі. Тріск бамбука часто замінюють шумом феєрверків та жартівниками, хлопавками. Взагалі, відзначати Новий рік китайською – значить галасливо, яскраво та весело.

Відзначати свято слід неодмінно із сім’єю та близькими. Хабарівчани щорічно спостерігають міграцію китайських торговців та ремісників на свою історичну батьківщину. По-китайськи цей звичай називається чуньюнь. До речі, час перед від’їздом до КНР – час розпродажу. Повертаючись, торговці привезуть із собою новий товар за новою ціною.

Святкове гуляння – пишне та рясне. Зазвичай господині подають до столу улюблені страви. Гості приносять із собою квіти, фрукти, солодощі. Є й постійні традиції.

На столі неодмінно мають бути страви з м’яса та риби. Рибу готують цілком – це символізує єдність сім’ї. Також готують і птицю, але 2024 року від подачі курки краще утриматися. Також на столі має бути символ багатства – рис. Пельмені баоцзи на новорічному столі – побажання процвітання роду та народження синів. Фрукти символізують здоров’я та довголіття.

Традиції для залучення удачі у Новому році

Китайці – народ забобонний. Але, будьмо відверті, кожному хочеться зловити успіх за хвіст. Ось що радить традиція Піднебесної.

Роздайте всі борги. Тягнути в новий життєвий цикл старі проблеми – не найкраща ідея;

Підсумуйте, завершіть проекти, наведіть порядок у справах;

Наведіть порядок у будинку. Полагодьте або викиньте зламані речі, а під поріг покладете монетку;

На час свята вішають зображення ієрогліфа «Фу», який перевертають, щоб щастя «упало» до хати;

У домі повинні чути сміх і музику, а всю новорічну ніч має горіти яскраве світло – це відлякає злих духів і привабить удачу;

Протягом трьох днів після Нового року варто утриматися від збирання та водних процедур – щоб не змити удачу;

Хорошою прикметою буде подарований чи отриманий у подарунок червоний конверт із грошима. Особливо часто такі подарунки дарують дітям.

You cannot copy content of this page