Без рубрики
Лічильники подвійного тарифу

Зовсім випадково помітили, що домашній електролічильник завищує показники рівно в два рази.

Як? А через неправильний підрахунок електронних імпульсів. Всі лічильники, які ми перевіряли, працювали в режимі подвійного тарифу! Як перевірити? Читайте!

На фото показаний звичайний електролічильник, подивіться на зелену рамку.

Ці цифри означають, що в даному лічильнику 1 кіловат * час набігає через кожні 3200 імпульсів, які відображає світлодіод А. Ці електронні імпульси рахують механічні коліщатка лічильника. Кожен три тисячі двохсотий імпульс відраховує кіловат * год.

Але такий лічильник з такими встановленими даними може налічувати кіловат * годину не за належних 3200, а за 1600 імпульсів. Тобто, в два рази швидше мотає.

Щоб перевірити свій лічильник, зовсім не обов’язково сидіти біля нього і рахувати всі 3200 імпульсів. Правий «сегмент» приладу показує не кіловати, а соті частки кіловата.

Цей «сегмент» розділений на 100 частин. Кожні підраховані 1 / 100kW відзначаються клацанням і коліщатко прокручується на одну поділку. Тобто, наш лічильник повинен клацати кожні 3200/100 = 32 імпульсу (моргання світлодіода), ваш — А / 100 імпульсу.

Якщо лічильник налаштований невірно, він буде клацати частіше — у нас кожні 16 імпульсів замість 32.

Тобто, основне завдання — перевірка відповідності заявленого виробником приладу кількості імпульсів кожному кіловат * годину з реальним числом імпульсів, шляхом підрахунку і підтвердження (або спростування), що за А / 100 імпульсів дійсно набігає 0.01 кіловат.

Ми, до речі, встановили, що наш лічильник завищує рівно в два рази. А ваш?

Джерело

facebook