Киев
Лікарі на мотоциклах доїздитимуть утричі швидше — перший у черзі Київ (фото,відео)

В Україні почали втілювати проект «Екстрена медична допомога на мотоциклах в Україні». За нього взялася Всеукраїнська спілка парамедиків. Перший мотоцикл з обладнанням і медикаментами націлені пустити на дороги в квітні 2017 року.

Вирішили розпочати з Києва, «враховуючи такі фактори як трафік на дорогах, затори та час приїзду швидкої допомоги до пацієнта», — йдеться в обґрунтуванні нововведення.

«Екстреною медичною допомогою на мотоциклах користується більшість розвинутих країн. Українці також заслуговують якісної, а головне — вчасної медичної допомоги. «Швидка» задовго їде на виклик, що часто стає фатальним для пацієнта. В середньому в Києві швидка приїздить за 25 хвилин. Цей час можна зменшити в 3-4 рази, використовуючи мотоцикли», — написано на сайті спілки.

Лікарів для такої мети навчать водити важкі мотоцикли.

«На мотоциклі їздитиме один лікар. Не парамедик, не медична сестра, а саме лікар. Якщо виклик складний — зупинка серця, масова травма — то пасажиром виїжджатиме фельдшер чи ще один лікар. Будемо проводити відбір, а також наші лікарі проходитимуть додаткове навчання самостійної роботи на виклику, а також курси водіння важких мотоциклів. Також обладнані мотоцикли в разі екстреної необхідності можна буде використовувати для термінової доставки крові, медичних препаратів чи інших життєвонеобхідних засобів», — пояснено на сайті організації.

Планується, що служба екстреноі медичної допомоги на мотоциклах буде працювати разом з Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва. Пацієнт, що викликає «швидку», не знатиме, хто саме до нього приїде. На цей чинник буде впливати стан пацієнта й оперативна інформація про дорожній рух у місті — затори, ДТП, ремонт дороги, тощо.

Перш за все перевагамии екстреної медичної допомоги на мотоциклах називають час реагування та приїзд у важкодоступні місця. Крім того, вартість спорядженого санітарного мотоцикла значно нижча, ніж санітарного автомобіля. Ще й споживання пального значно нижче.

Громадська організація планує самостійно, за рахунок благодійних внесків спонсорів і громадян забезпечувати мотоцикли медикаментами та пальним.

702606_3_w_1000

Приклад, наскільки дієвими є мотоцикли на міських шляхах:

Джерело.

facebook