життєві історії
— Мамо, рідненька! Це я, твій син

Сергій мріяв знайти матір років з дванадцяти. Поки він був у дитячому будинку, у нього такої можливості, звичайно, не було.

Після того, як йому виповнилося вісімнадцять і він «вийшов» на свободу, Сергій вирішив будь-що-будь знайти матір.

Чому то про те, що б знайти батька він навіть не думав, був упевнений, що його у нього немає. А от подивитися в очі матері він повинен був. Просто запитати, чому вона його кинула.

Він знав, що якщо не знайде її, це буде мучити його все життя. Просто переконатися, що його провини немає, в тому, що його кинули.

Адже Сергій був здоровим, нормально розвиваються дитиною, коли в рік потрапив до будинку маляти, а потім і в дитячий будинок. Йому про це розповіла нянечка, яка там працювала багато років.

Щодо здоровенького малюка не усиновили, тому він був негарним. Велика голова і непропорційно худеньке тільце, великі риси обличчя і якісь дуже дорослі сірі очі. Загалом, малюк не викликав розчулення і нікому так і не сподобався.

З віком Сергій перетворився в нормальну симпатичну дитини, але старших дітей рідше усиновлюють, тому все своє дитинство Сергій провів у дитячому будинку.

Настав час, коли держава дає свободу виросли вихованцям і Сергій міг розпоряджатися своїм життям і своїм часом.

Сергій отримував професію столяра. Йому дуже подобалося працювати з деревом, він мріяв виготовляти і реставрувати меблі.

Не знаю, як йому вдалося знайти інформацію про свою матір, але рівно через півроку після початку пошуків, він стояв перед дверима квартири, в якій жила його мати.

Сергій ніяк не міг зважитися натиснути на дверний дзвінок, хоча розумів не втече, не з’ясувавши, то що було так важливо для нього.

Дзвінок все таки продзвенів своїм деренчливим, металевим звуком, немов незадоволений, що його потривожили.

Читайте також: П’ятеро дітей, але нікому непотрібна бабуся

За дверима почулися кроки, трохи шаркотіння, як ніби йшов літня людина. Сергій провів рукою по лобі, на якому виступив піт.

Він розумів, що не знає, що скаже, хоча промовляв тисячу разів про себе питання, які він поставить їй. Мамі .. Звучало це слово дивно, для нього дивно.

Адже діти мільйон разів вимовляють це слово, але не діти в дитбудинку.

Двері відчинилися і і на порозі стояла жінка невизначеного віку, закутана в шаль. Шаль була дещо де з дірками, але явно тепла.

-Ви з жеку? – відразу запитала жінка.

Сергій мовчки кивнув, розгубившись.

-Не дочекаєшся вас, два рази вже просила прийти, відремонтувати.

З цими словами жінка впустила Сергія в квартиру.

Він увійшов, озирнувся в коридорі і зрозумів, що квартира дуже запущена, немає, в ній було чисто, але старі, відклеєними шпалери, кришаться побілка на стелі, обшарпана меблі створювали дуже гнітючу обстановку. Він подивився на жінку і не міг зрозуміти, що з нею не так.

Чому вона так легко впустила його в квартиру, чому вирішила що він з жеу? Кого вона чекала, сантехніка, електрика? Але в будь-якому випадку, Сергій вирішив не зізнаватися поки, навіщо він тут.

-Що тут у вас? -Задає він пряме запитання.

-Так під ванною ж тече, сусіди скаржаться.

Через дві години, коли Сергій розібрався, у чому причина потопу під ванною, сходив в магазин сантехніки за новим сифоном, замінив його, попутно полагодив ще і підтікає кран на кухні, він вже майже все розумів про цю жінку.

Він уже точно знав, що це його мати, побачивши що лежить квитанцію в коридорі з її прізвищем. Він зрозумів, чому вона здавалася трохи дивною.

Її розвиток зупинився приблизно на рівні восьмирічної дитини. Вона не була дикою або алкоголічкою, вона була просто інвалідом з дитинства.

Сидячи на кухні, де Валентина (так звали його мати) налила йому чай, Сергій непомітно оглядався. Квартира, звичайно, в жахливому стані, меблів майже немає.

– Діти у вас є? Чому вони вам не допомагають? Ремонт б вам не помішав.

Сергій запитав це і його серце, здавалося, зупинилося від хвилювання.

– У мене ж була дитинка, але його забрали. Він був ще маленький, сказали, що я хвора, неповноцінна і не зможу його виростити. Забрали, забрали синочка.

Валентина закрила обличчя руками і заплакала. Вона була сама як дитина, худенька, маленька.

– Знаєш, я адже була нормальною в дитинстві, як все у вісім років, поки нас з мамкою машина не збила. Так в один день я позбулася і мамки і розуму.

І коли я виросла, то вирішила дитинку народити. Адже якщо я була розумною, поки мене не збила машина, значить і дитинка буде нормальним.

Заміж мене ніхто б не взяв, бо на дурочці не одружуються. А дитинку хочеться, що б піклуватися про нього.

Сусід мій був добрим, він і коляску мені купив, потім він переїхав, коли його дружина здогадалася. А дитинку все одно потім забрали і його я більше не бачила.

Валентина сиділа на хисткій табуретці і по дитячому розмазувала сльози по обличчю. Сергій дивився на неї і розумів, вона абсолютно одна і нікому не потрібна.

Як вона ще не втратила цієї своєї маленької квартири в хрущовці, адже вона як дитина, беззахисна і довірлива.

Сергій не зміг цього разу зізнатися, сказати, що він її син. Але він вирішив, що не залишить свою матір, яка б вона не була, напризволяще і буде піклуватися про неї.

Сергій розумів, що більше всього на світі йому хочеться сказати їй:

– Мамо! Це я, твій син. І я тебе не кину!

І він обов’язково це скаже … Адже він знайшов свою матір і вона знайшла сина, просто поки не знає про це.

facebook