Масляний тиждень: як святкувати кожен день

Масляна — це своєрідний рубіж між зимою та весною, як її відзначати, розповіли експерти.

Масляна – це своєрідний рубіж між зимою та навесні. Це свято сягає корінням у давнину, і святкують його з розмахом. Наприкінці свята обов’язково спалюють опудало Зими, щоб дати дорогу весняному теплу, а також ласують смачними частуваннями перед вступом у Великий піст.

Експерти рекомендують познайомитися з тим, як проходитиме Масляна у 2022 році, щоб кожен день став джерелом щастя, радості та удачі.

20 лютого: Зустріч. Масляний тиждень починається із зустрічі, яка супроводжується створенням опудала. Його роблять із соломи і вбирають у старий одяг, щоб спалити наприкінці тижня. У понеділок починають активно готуватися: забираються в будинках, печуть смачні млинці, готують майданчики для народних гулянь і, звичайно, проводять час із сім’єю. У день Зустрічі обов’язково залишають перший випечений млинець на згадку про покійних близьких, а також сватаються до наречених, приходячи в гості до її батьків.

21 лютого: Заграш. Другий день Масляного тижня – час веселих забав. У вівторок грають у снігові війни, обмінюються любовними записочками, катаються з гірок та залучають щастя у сімейному житті. Цей день також не обходиться без смачних млинців – символів Сонця і тепла, що наближається. У день Заграшу можна вирушити всією сім’єю на прогулянку до парку або провести час із друзями на ковзанці.

22 лютого: Ласун. Цього дня млинцями пригощають родичів та ходять у гості один до одного. Сімейні пари вирушають у гості до батьків нареченої, і тещі намагаються задобрити своїх зятів, пригощаючи їх ласими стравами. У сучасному світі можна також підтримати цю традицію, щоб зміцнити сімейні узи та провести час серед близьких людей.

23 лютого: Розгул. З середи Масляну називають Широкою — це час народних гулянь, кулачних боїв, катання на санчатах із веселими частівками. Цього дня на площах влаштовують гуляння, пригощають гарячими млинцями, ставлять каруселі та пропонують багато розваг.

24 лютого: Тещини вечірки. Цього дня сімейні пари запрошують у гості своїх батьків, готуючи їм частування та невеликі презенти. У п’ятий день Масляної також не варто відмовлятися від сімейних посиденьок та смачної їжі, щоб провести час у колі улюблених людей і разом повеселитися, граючи в настільні ігри або проводячи веселі конкурси.

25 лютого: Золовкіни посиденьки. У суботній день молоді дружини запрошують у гості сестер своїх чоловіків, щоб обмінятися з ними подарунками та розповісти один одному секрети. Масляний тиждень наближається до завершення, і в цей день особливо намагаються спекти якомога більше млинців, а також придбати гарний одяг, щоб проводити зиму.

26 лютого: Проводи. Масляна завершується спалюванням опудала, яке виставляють на площі або на височини. Навколо нього водять хороводи, а також кидають у багаття записочки. У них пишуть усе, що хочуть залишити у минулому, щоб зима забрала із собою біди та смутку. За традицією цього дня відвідують цвинтарі, щоби помолитися за покійних родичів, а в церквах залишають помин — млинці, крупи, солодощі.

You cannot copy content of this page