Місячний посівний календар дачника та садівника з 29 квітня по 5 травня 2024 року

Місячний посівний календар дачника та садівника з 29 квітня по 5 травня 2024 року

29-30 квітня – убутний Місяць у Козерозі

Цей період сприятливий для посіву холодостійких овочів у відкритий ґрунт та томатів у теплицю, особливо якщо використовується укриття плівкою або нетканими матеріалами. Однак, якщо нічні температури не опускаються нижче +12 °C, укриття можна не використовувати.

Також цей час підходить для підживлення полуничної плантації азотними добривами. Однак слід уникати зайвих доз, щоб не збільшити зелену масу рослин за рахунок шкоди плодоношенню.

1-2 травня – спадна Місяць у Водолії

Ці дні підходять для висадки готової розсади томатів, перців, баклажанів, капусти та квітів як у теплиці, так і у відкритий ґрунт, особливо якщо використовується укриття. Не забувайте проводити обов’язкове загартування розсади перед пересадкою, щоб зменшити стрес для рослин.

3-4 травня – спадна Місяць у Рибах

Цей період хороший для посіву бобових культур у відкритий ґрунт та посадки картоплі за умови, що ґрунт прогрітий не менше ніж до 7-8 °C. Рекомендується віддавати перевагу раннім сортам картоплі, щоб не негативно позначилася поспішність на майбутньому терміні зберігання. Для довгострокових запасів краще використовувати середні та пізні сорти.

5 травня – спадаючий Місяць в Овні

Це чудовий час для поділу багаторічних кольорів, таких як півонії та іриси. Рослини, які прожили на одному місці більше 5 років і стали занадто загущеними, потребують цієї процедури. Не забудьте підготувати нове місце перед поділом, щоб забезпечити хороші умови для нових рослин.

You cannot copy content of this page