Поради
Миючі засоби і мікроби: чи потрібна нам тотальна дезінфекція

Поширена думка, що бактерії – це завжди погано. Тому ми намагаємося їх усіляко знищувати, ретельно все вимиваємо і нерідко користуємося антимікробними засобами. Джерело

Чи потрібно це робити, детально прокоментувала Уляна Супрун в своєму Facebook.

Глава українського МОЗ повідомила наступне:

По-перше, бактерії здатні ставати стійкими до того, чим їх знищують. Зокрема антисептики вбивають не тільки погані, але і хороші бактерії, які живуть на нашій шкірі і для нас корисні.

По-друге, надмірна чистота може впливати на наш імунітет не кращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи.

Звичайно, не варто розводити бруд, відмовлятися від миття рук або нехтувати правилами особистої гігієни. Мова йде скоріше про надмірне і часто невиправдане використання миючих засобів, може мати потенційну шкоду для здоров’я.

Як перестати зловживати дезінфекцією

1. Потрібно використовувати миючі засоби і дезінфектанти розумно, зважувати необхідність їх застосування в кожному випадку і брати до уваги наступне:

2. Занадто багато миючих засобів в побуті можуть діяти як подразники і самі по собі викликати алергії.

3. Для формування міцного імунітету у дітей необхідний контакт з непатогенних бактеріями. Це, в свою чергу, ефективна профілактика виникнення алергій.

Як приклад, в деяких дослідженнях навіть було показано, що миття посуду в посудомийних машинах (в порівнянні з миттям руками) було пов’язано з підвищеним ризиком виникнення дитячих алергій.

4. Деякі дослідження показали, що використання дезінфектантів пов’язано з ризиком виникнення зайвої ваги у дітей, так як впливає на їх мікробіоту.

5. Також не варто відмовлятися від домашнього улюбленця, якщо будинку є дитина. Здорова мікробіота домашніх тварин стане в нагоді імунній системі ваших дітей

6. Пам’ятайте, що стерильності все одно не буде і вона нам не потрібна. Однак, це не означає, що можна нехтувати правилами особистої гігієни і прибиранням в будинку.

Читайте також: Комаровський заборонив популярну кашу: у 21 столітті цим не годують

Як стежити за чистотою в будинку

Намагайтеся мити руки водою і звичайним милом. Це найбільш ефективний спосіб досягти їх чистоти. А ось ефективність антибактеріальних засобів в зниженні ризиків інфекцій не доведена.

Не лінуйтеся помити руки, якщо є така можливість, адже антисептичні спреї не усувають бруд. Це вдалий комерційний хід, який змушує людей купувати різні засоби, які нібито здатні вбити бактерії і повноцінно замінити воду і мило.

Для прибирання, наприклад, в громадських місцях, можна використовувати серветки, що містять більше 5% поверхнево-активних речовин, а також 10% оцет, або 1% відбілювач – вони мають доведений противірусний ефект.

При виборі миючих засобів для свого будинку – читайте їх склад і намагайтеся вибирати засоби без “антибактеріального ефекту”, “наночастинок срібла” “активного хлору”, тощо. Те ж саме стосується і засобів для особистої гігієни.

Для прибирання намагайтеся більше використовувати просто воду. Вода також здатна ефективно очищати поверхні.

facebook