На Івана Купала краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати. В іншому випадку родина може збідніти

На Івана Купала краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати: прикмети.

Івана Купала у 2020 році припадає на ніч понеділка на вівторок, з 6 на 7 липня. Як вірили наші пращури, в цю ніч прокидається уся лісова нечисть, тому багато що було заборонено робити в ці дати.

Традиції українців на Івана Купала надзвичайно багаті, зараз по всій країні проводять масові заходи, під час яких відтворюють автентичні обряди.

Та, крім традицій, українці вірили ще в численні забобони. У цю ніч зазвичай ворожили і намагалися дотримуватися деяких негласних правил.

Івана Купала: що не можна робити

На Івана Купала, згідно з віруваннями наших предків, прокидається лісова нечисть – відьми, змії, водяники, русалки, перевертні, – тому в цю ніч не можна спати. Не можна й купатися, адже водяник може затягнути у воду.

Крім того, у ніч з 6 на 7 липня варто триматися подалі від води жінкам при надії, дітям та старим. Водяна нечисть може нашкодити слабким.

На Івана Купала краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати. В іншому випадку родина може збідніти. Якщо знайдете на дорозі гроші – навіть велику суму – ні в якому разі не можна їх брати.

А от що треба робити в цю ніч – це шукати міфічний цвіт папороті. В цей час рослини набирали чарівних, цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя.

Народні прикмети на 7 липня.

– Якщо в цю ніч зоряно, то буде багато грибів.

– Сильна роса – до врожаю огірків.

– Якщо в цей день дощ заплаче, то через п’ять днів сонце засміється.

– Аромат польових квітів посилився – до дощу.

– Хто скупається у водоймі на Івана Купала, той позбудеться від всіх хвopіб.

– Листя папороті чоловічого донизу закручуються – до теплого і сонячного дня.

– Сон, який приснився з 6 на 7 липня здійсниться не скоро. Сновидіння, побачене вдень 7 липня, може здійснитися через півроку. Якщо цього не відбулося, то вже не варто чекати його здійснення.

Що можна робити 7 липня?

1. На Купала молодому подружжю рекомендується разом зварити і з’їсти суп з кропиви. Ця страва зміцнить сімейні узи і збереже любов від чужої заздрості.

2. Зустріти купальський світанок – на велике щастя на весь рік.

3. Увечері на Івана Купала треба накрити стіл і повечеряти всією сім’єю: така трапеза зміцнить і збереже енергетичне поле роду.

Що не можна робити 7 липня?

1. У цей день намагалися уникати зустрічі зі зміями, адже якщо її побачити в це свято, то біди не уникнути і незабаром очікуються сильні втрати.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

You cannot copy content of this page