Життєві історії
Напевне б у родині була б буря, якби ж не щасливий випадок: у свекрухи зламався старий телефон. Чоловік Ірини купив мамі новий, сучасний, а Ірина показала свекрусі і навчила користуватись інтернетом. І тут трапилось диво!

– Ну, як ви тут без мене, – ніби вона тут господиня, роздягаючись в передпокої питала, Алла Петрівна.

– Так, вашими ж молитвами, мамо, – не без єхидства відповіла Ірка, – всього лиш ніч пройшла, як вас не було …

Ірина зі свекрухою, ніколи не підвищували голос і відверто не з’ясовували стосунки, бо з такою людиною просто неможливо було таке зробити. Алла Петрівна свято вірила, що вона все знає і вміє краще, і щиро дивувалася, як це невістка Іра цього не розуміє і не цінує, адже вона ж як краще хоче.

Коли Ірка з Васею вже серйозно були налаштовані одружитися, він познайомив майбутню дружину з мамою. Та зустріла наречену сина з розпростертими обіймами, ніби, все життя чекала тільки її, Ірка розчулилася, вона думала буде гірше. А потім майбутня свекруха засипала її запитаннями.

– А пироги ти готувати вмієш, а солянку, – свекруха назвала ще купу якихось хитромудрих назв, яких Ірка навіть не чула, – Вася дуже любить смачно поїсти, ні, ну, нічого я навчу. А як комірці відпирати у сорочок , а гладити, нічого навчишся, я тобі допоможу …

Ірина була щиро здивована, адже готувати на рівні котлети, тефтелі, макарони, борщ, вона вміла. Вона вважала, що цього цілком достатньо, а тут, виявляється, вона помилялася.

Вони одружилися, купили квартиру. Але так вийшло, що час підтискав, банк же після схвалення іпотеки, дає певний термін для вибору об’єкта, а вони переглянули всі варіанти, і в кожній квартирі, був свій недолік. Тому, коли вже залишалися лічені дні, вони подивилися квартиру в останньому будинку, вона їм дуже сподобалася, і поверх, і тепла, і лоджія велика, але був у цієї квартири один єдиний мінус, в сусідньому будинку жила свекруха. Тоді це здалося несуттєвим, і вони купили її.

Квартира була в хорошому стані, але вони все-одно хотіли зробити косметичний ремонт, тим більше Ірка була в положенні, вони чекали малюка і хотіли облаштувати дитячу кімнату до появи малюка. Ось тут, Алла Петрівна і показала себе, вона була дуже дієвою жінкою, її енергії вистачило б на кількох людей. Вона показувала, розповідала, як краще зробити, радила і брала участь, буквально, в усьому. Ірка так втомилася від її присутності, одне радувало, свекруха йшла ночувати додому. Чоловік втішав,

– Ось закінчимо ремонт, мамі тут нічого буде робити, і вона перестане до нас приходити так часто.

Ага, свекруха ходила до них, як на роботу. Причому, вона не вчила Ірку життя, вона просто переробляла все за нею, і так м’яко, делікатно, що у Ірки язик не повертався щось заперечити. Вона пробувала поговорити, переконати, що вона доросла людина, і сама впорається з господарством, куди там, свекруха незмінно відповідала,

– Ну, я ж краще зроблю.

А ще сльозу пускала, і ображалася, як дитина, що її не цінують, вона ж від щирого серця. А Ірка вже втрачала над собою контроль і напевно була б буря, але допоміг щасливий випадок. У свекрухи зламався телефон, звичайна «Нокіа», швидше за все від старості, і син подарував їй новий смартфон, а Ірка навчила користуватися. Вона без задньої думки показала, як виходити в інтернет, що там можна робити, і цей диво сайт, де можна знайти однокласників, однокурсників, і просто старих друзів. І, о диво! Свекруха знайшла себе! Тепер вона має кому давати поради і кого обговорювати.

Тепер вона приходить до Іри, якщо у неї, щось не виходить, або не може включити інтернет, навіть не згадує про брудний посуд, про прання і прибирання, не до цього їй. А як Ірка рада.

– Я навіть подумую, може, подарувати Аллі Петрівні комп’ютер, щоб вона його не змогла до нас притягти, – радісно розповідала Ірка подрузі, – нехай займається, і до нас не ходить, краще я до неї збігаю, якщо що.

Передрук без гіперпосилання на hot-news.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page