Здоровье
Напої з цикорію. Чим вони корисні і чи можуть замінити каву

Багато людей замінюють каву на цикорій, вважаючи цей напій більш корисною альтернативою. Розберемося у всіх нюансах.

Напої готують з кореня цикорію, також з нього роблять корисний сироп, який на смак дуже схожий на мед. Цей сироп містить полісахарид інулін, який використовується в якості замінника цукру.

Насправді, напій з цикорію дійсно схожий на каву по аромату і смаку. Але він не містить кофеїну, а бадьорить тільки за рахунок наявності вітамінів групи В і С, тобто, якщо ви звикли пити каву, то не отримаєте від цикорію бажаного ефекту.

Зате це прекрасний замінник кави для тих, кому цим напоєм захоплюватися не варто, наприклад, для гіпертоніків і вагітних жінок.

Справа в тому, що цикорій дуже корисний. Він дуже багатий вітамінами і мікроелементами, органічними кислотами і пробіотиками. Цикорій допоможе нормалізувати травлення, зміцнити імунітет, налагодити роботу нирок, печінки і підшлункової залози.

Крім того, цикорій допомагає організму засвоювати корисні речовини, зокрема, він покращує засвоєння кальцію, який, до речі, присутній в його складі.

Якщо у кави, особливо в великих кількостях, є багато протипоказань, то для цикорію їх всього два — виразкові хвороби органів травлення і алергія. Цей напій можна навіть давати дітям, зрозуміло, при відсутності алергії.
Источник: Новости Ю

facebook