Здоровье
Названо найкращі напої для здоров’я печінки

Печінка категорично не любить алкоголь і солодку газовану воду.

А які напої, навпаки, діють на неї позитивно?

Найкращий напій для печінки — звичайна чиста вода, якої потрібно випивати не менше 1,5 л в день. Інакше загущується жовч, і печінці стає складніше позбавлятися від накопичених в ній токсинів. Мінеральні лікувальні води пийте тільки за погодженням з лікарем — не всі з них корисні при порушеннях в роботі печінки.

• Можна пити чай, але перевагу віддавати зеленому або жовтому. У них більше антиоксидантів, що захищають тканини печінки і сприяють відновленню втрачених клітин. До того ж міцний чорний чай, як і кава, сприяє обезводненню організму.

• Замість солодкої газованої води пийте кисло-солодкі морси і компоти (з варення, сухофруктів, морожених ягід) з медом. Дуже корисні для печінки свіжі овочеві, фруктові і ягідні соки. А ось більшість пакетованих напоїв, в яких можуть міститися консерванти і велика кількість цукру, скоріше шкідливі.

Справжніми ліками є суміш морквяного, бурякового і огіркового соків в рівних частинах. Буряковий сік перед вживанням повинен обов’язково постояти в посуді з відкритою кришкою, щоб випарувалися леткі сполуки, дратуючі шлунок. У невеликих кількостях (по півсклянки на день) корисні фруктові і ягідні соки.

• Також добре на стан печінки діє відвар шипшини. Випивайте хоча б по 0,5 склянки цього напою 3-4 рази в тиждень.

facebook