Суспільство
«Не їж ближнього свого»: священик зазначив тонкощі Великого посту

Під час дотримання поста обмеження в раціоні, що стосуються вживання м’яса або молока не є визначальними для віруючих.

Головне – зробити зусилля над своєю волею для того, щоб стати кращим, вважає помічник митрополита Православної церкви України Єпіфанія, священик храму Теплої Софії Іван Сидор.

“Треба розуміти, чому церква робить певні обмеження. Людина повинна навчитися володіти собою і своїми бажаннями, тобто мати волю. І цього не навчишся, поки не почнеш себе в чомусь обмежувати.

Для багатьох людей не їсти м’яса – взагалі не проблема. та й що це за пост для людини, коли він і так його не їсть? Вони не відчувають ніякого обмеження. Тому багато хто робить для себе пост в певних речах.

Найпростіші приклади: не дивитися телевізор, проводити в інтернеті не більше години в день. Одна жінка розповідала, що якось цілий по т не прикрашає себе нігтів.

Здавалося б, дрібниця, але насправді є люди, які не можуть без цього жити”, – пояснив священик.

Читайте також: Найсильніші Молитви за тих хто нас образив, які потрібно прочитати кожному у Прощену Неділю – 10 березня

Найважче – відмовитися від того, до чого ти звик, вважає священник.

“Ідеально, якщо людина покине палити на час посту. Саме тут питання: чи зможе вона себе обмежити? Ти керуєш собою, або навпаки – тобою щось керує, наприклад нікотин?

Апостол Павло говорить, що все мені корисно, але ніщо не повинно мною заволодіти. Ми можемо вживати м’ясо або молоко, це корисно, але це не повинно нами володіти.

Ми належним чином підготувати себе до зустрічі Воскресіння Христового як в тілесному плані, так і в духовному. і останній зазвичай важливіше”, – підкреслив священик.

Також Іван Сидор звернув увагу на те, коли дотримання посту не приносить користі ні віруючим, ні оточуючим.

“Трапляється, що людина не вживає молока і м’яса, однак замість цього стає дратівливим, засуджує людей, нервує і лається. Є такий вислів: “Не їж ближнього свого”. Буває, що людина не їсть заборонених продуктів, але” їсть “близьких.

В такому випадку краще їсти м’ясо, а не тих, хто поруч. У всьому повинна бути розумна межа, а тілесний піст повинен обов’язково поєднуватися з духовним. а що таке духовний піст?

Більш молитви, сповідь, причастя, а також наш стиль життя, коли ми менше засуджуємо, заздримо, обманюємо і підставляємо поганими звичками, будь то алкоголь, сигарети або перегляд серіалів”, – пояснив священик.

facebook