Життєві історії
Один тільки у Олени мінус – аж надто вона якась доглянута. По салонах ходить. Стрижки, фарбування, масажі, манікюри всякі. Гроші на це величезні відлітають. І не повинна так поводитися заміжня жінка, у якої сім’я на першому місці

Анна Миколаївна поставила на красиво накритий стіл велику тарілку із запеченою качкою і зітхнула. З хвилини на хвилину приїдуть сини з невістками.

Нещодавно одружився молодший, весілля скромне було. Ну і нехай, зараз у молоді так прийнято. Вона б відсвяткувала з розмахом. З чоловіком ж самі просто в РАЦС збігали. Навіть обручки купити змогли тільки через рік – два тонких золотих обідка. Дітям хотілося зробити справжнє свято. Але тут вже, як самі вирішили.

Невістка Олена в цілому дівчина непогана, приємна. На сина Григорія добре вплинула. Допомогла знайти чудову роботу. І так само направляє далі – щоб йшов по кар’єрних сходах. До тридцяти років він жив на всьому готовому, ні до чого не прагнув. Анна Миколаївна вже переживати почала. Але все налагодилося, на щастя.

Один тільки у Олени мінус – аж надто вона якась доглянута. По салонах ходить. Стрижки, фарбування, масажі, манікюри всякі. Гроші на це величезні відлітають. І не повинна так поводитися заміжня жінка, у якої сім’я на першому місці.

Діти підуть – це замість черевиків синові вона на педикюр піде? Анна Миколаївна таких жінок в душі не схвалювала. Про свої потреби сама думала в останню чергу. Особливо, коли чоловіка не стало, а сини, хоч і були вже дорослими, все одно потребували матеріальної підтримки.

Її роздуми перервав дзвінок у двері – приїхала молодь. Олена увійшла до вітальні зіркою. Волосся зі свіжою укладкою, акуратний манікюр. Майже повна відсутність макіяжу на обличчі, завдяки вмілим рукам косметолога.

– оленочко, яка ти красива! – вигукнула свекруха абсолютно щиро, але все ж не змогла приховати нотку невдоволення. – А костюм, напевно, новий?

– Так, вчора купила, – посміхнулася молода жінка. – На роботі дали хорошу премію.

– В такому разі гроші краще відкладати – не змогла не поділитися досвідом Анна Миколаївна. – Всі премії, дохід з підробітків, тринадцяту зарплату – на чорний день. Повір, стане в нагоді!

Олена промовчала. Їй подобалася її свекруха – проста жінка, всю себе віддала сім’ї. Але в душі дівчина вважала, що чорний день настає там, де до нього ретельно готуються.

Вечір пройшов досить приємно. Однак свекруха все ж кілька разів намагалася завести делікатну розмову про зайві витрати. Олена зрозуміла – в її город камені летять.

– А ви давно на манікюр ходили, Ганно Миколаївно? – все-таки не витримала вона.

– Я… – запнулася мама Григорія. – Я ніколи. Вдома щось роблю, щоб руки чистими були. А більше нічого не потрібно.

Більше ніхто цього короткого діалогу не помітив. А Олені, як жінці, стало за свекруху прикро. Це ж треба – виростити двох синів, у яких зараз дохід цілком пристойний, і жаліти витратити на себе хоч якісь гроші!

– Григорію, а мама твоя взагалі щось для себе робить? – запитала вона чоловіка по дорозі додому.

– Ну не знаю. Готує, он стіл який накрила. Телевізор дивиться. До сусідок ходить. А що?

– А те, що вона в житті нічого хорошого не бачила! Ви б її в кіно вивели, в театр, в ресторан …

– Ой, та їй це не потрібно, не вигадуй.

Олена замовкла. Вона подумки порівняла свекруху зі своєю матір’ю, яка як би не було туго з грошима, дозволяла собі і красиву стрижку, і нову сукню. І обов’язково купувала абонемент в міський театр – для задоволення.

Невістка вирішила, що свекруха повинна хоча б спробувати пожити для себе, а не сидіти біля телевізора в очікуванні онуків, яким вона теж віддасть всю себе.

Олена почекала кілька днів, зателефонувала Ганні Миколаївні і почала вмовляти її разом погуляти, випити кави. Ну і в салон забігти ненадовго – невістка хотіла до косметолога і заодно пропонувала свекрусі будь-яку процедуру до її смаку.

– Та що ти, – злякалася Анна Миколаївна. – Раз тобі треба – я в фойє почекаю або на вулиці.

– Навіщо вам просто чекати? Півгодини або годину можна провести з більшою користю. Давайте хоча б манікюр і масаж рук?

Зі скрипом свекруха погодилася. Олена заздалегідь подзвонила в салон, де її всі добре знали, і пояснила ситуацію.

– Дівчата, будь ласка, свекрусі – все зробіть по вищому розряду. І обов’язково ненав’язливо запропонуйте щось ще – педикюр, маску, що завгодно. Я знаю, ви вмієте. Питатиме про ціни – говорите, що я все вже оплатила, можна насолоджуватися. На вас вся надія! Вийде – буде вам ще одна постійна клієнтка.

У призначений час Олена привела свекруха в салон і передала в руки майстрів, хоч та і дуже опиралася.

– Півгодинки ж тільки, та, Оленко? – все питала жінка. – І оплата? Скільки грошей треба?

Коли мила співробітниця повела Ганну Миколаївну, Олена сіла в фойє і дістала смартфон. Для себе вона в цей день ніяких процедур не планувала.

Хоч і вихідний, але відповісти на листування можна і зараз, саме час є. Цим і зайнялася.

Свекруха вийшла тільки через дві години – розслаблена і посвіжіла. Майстри знали свою справу.

– Ох, Оленко, мені стільки всього зробили, – почала жінка. – І каву наливали, і чай трав’яний. Тут всі такі милі! Ох, скільки ж все це коштує? Напевно, дорого.

– А у нас сьогодні акція! – вклинилася в розмову адміністратор. – Приведеш подругу – вона отримає процедури безкоштовно. Так що з вас – нуль гривень!

Олена і її задоволена рідкісною увагою свекруха пішли в кав’ярню неподалік. Анна Миколаївна зробила ковток капучіно і відкинулася на спинку крісла.

– А давайте тепер разом вибиратися на такі дівочі вечірки? – запропонувала Олена. – Тут завжди бувають пристойні знижки для постійних клієнтів. Вам же сподобалося?

– Дуже, – зізналася свекруха. – Я навіть не знала, що це так приємно.

– Раніше треба було спробувати!

– Ну, раніше… Діти маленькі були. Чоловік, Царство йому Небесне, завжди строго економив, витрати не заохочував. А потім ніби й причини не стало.

– А тепер є навіщо! Щоб мені компанію скласти, сумно самій.

– Ну можна за компанію з тобою. Іноді.

Так і повелося – свекруха стала разом з невісткою доглядати за собою. Дипломатична Олена ще акуратно оновила їй гардероб, кожен раз називаючи суми в 2-3 рази менше.

Вмовила чоловіка запросити маму в ресторан. Потім всі разом вони сходили в кіно. А на Новий рік Олена подарувала Ганні Миколаївні абонемент в театр.

– Ти неабияк помолодшала, – хвалили сусідки Оленчину свекруху.

– Так ось, молодь за собою тягне, – скромно посміхалася вона.

Їй справді здавалося, що ось зараз, на пенсії, у неї, мами двох дорослих чоловіків, тільки почалася молодість!

Автор: did Opovidach.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page