Життєві історії
– Оксанко, може ви подаруєте вашу стару ниву брату? Адже ви на ній тільки на риболовлю їздите. Як ти вважаєш? Чоловік погодиться? У вас же ще дві машини є, а брат твій на роботу на автобусі їздить, мерзне

В один з вихідних Оксанина мама вирішила зайти до неї в гості. Сиділи на кухні, пили чай, але мама вбула якась не така.

– Говори вже. Що таке? Я ж бачу, що ти хочеш про щось поговорити.

– Оксанко, може ви подаруєте вашу стару ниву брату? Адже ви на ній тільки на риболовлю їздите. Як ти вважаєш? Чоловік погодиться?

– А чому ми повинні дарувати наш автомобіль Сергію. Це все-таки не дрібниця якась. Машина нормальних грошей коштує.

– Донечко, ну у вас і так є у кожного по машині: у тебе ауді, а у чоловіка отой позашляховик. Так для чого вам потрібна третя? На риболовлю ви можете і на своїх їздити. Йому на роботу доводиться на автобусі добиратися 40 хвилин, а на машині їхати не більше 10. До того ж холодно зараз, і він тільки мерзне, чекаючи транспорт на зупинці. Він же твій брат.

– Якщо ти пам’ятаєш, то він мені зведений, а не рідний. Якщо він хоче автомобіль, то нехай візьме кредит на нього, як всі зараз це роблять. Чому я йому повинна дарувати? Нехай йому тато купує.

– Ти ж знаєш, що Сергію ми допомагаємо. Зарплатні не завжди й на життя вистачає. Ми можемо сподівається тільки на вас.

– Мама, Сергію вже 26 років. Він уже дорослий чоловік. Досить з ним сюсюкати. Він повинен бути самостійним. А то ти досі ніс йому витираєш і гроші йому даєш.

– Оксано, ти відразу не відмовляй, а подумай. Все-таки він твоя рідня. Якби у вас були негаразди з грошима, то я б не просила. Але у вас все добре, а сім’ї потрібно допомагати.

– Я не буду навіть чоловікові про це говорити. В те місце, де ми зазвичай рибалимо, неможливо доїхати на наших іномарках. Там саме нива нам дуже потрібна.

– Тобто тобі рибалка дорожче брата?

– Мамуся, рибалка – наше спільне захоплення, яке нас з Едиком об’єднує. Майже кожні вихідні ми їздимо рибалити, але ти сама про це знаєш. А міняти своє звичне життя через брата я не збираюся. Нехай одягає підштаники.

Оксана помітила, що мама сильно засмутилася. Але поступатися їй не збиралася.

– Я зрозуміла тебе і твою позицію. Але все ж подумай ще, раптом зміниш свою думку.

Після того, як мама допила чай, вона засмучена поїхала додому. Вона вважала, що дочка повинна допомагати брату, незважаючи на те, що у них різні батьки. Їй було неприємно через те, що у Оксани все завжди до ладу, а ось у улюбленого синочка все життя щось не так, як потрібно. То жінки погані трапляються, то на роботі не виплачують гроші. Постійно все у нього не так, немов хтось наврочив.

Коли Едик прийшов додому, Ксюша розповіла йому про розмову з мамою. Не тому, щоб виконати прохання, а просто, щоб він знав. Йому теж не сподобалася така нахабність.

– Ксюша, ти ж розумієш я не збираюся йому дарувати машину. Гаразд, якби вона була не потрібна, і вона просто стояла без діла. Але вона нам реально потрібна.

– Я мамі все так і сказала. Просто переживаю, що вона образитися на мене і почне брата проти налаштовувати.

– Облишмо собі не правду казати – невелика втрата.

Передрук без гіперпосилання на hot-news.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page