Перший тиждень Великого посту, як розпочати його правильно і з користю

Головний піст у всіх історичних церквах розпочинається за 7 тижнів до Великодня. Він присвячений підготовці християн до святкування Воскресіння Христового.

Піст накладає багато заборон щодо їжі та поведінки. Однак харчові обмеження — це лише допомога людині у боротьбі з недобрими помислами.

Головний зміст посту – духовний. Віруючі згадують, що саме з поста Іісус розпочав справу спасіння людей. Він пішов в пустелю і сорок днів нічого не їв.

За православним календарем у 2023 році Свята або Велика Чотиридесятниця розпочинається у лютому.

Перший тиждень посту стартує у понеділок, 27 лютого, і закінчується у неділю, 5 березня.

Їжте дрібними порціями по 5-6 разів на день. Так шлунок легше впорається з обмеженнями. Включайте в меню каші, бобові та гриби. Пийте більше води.

Найсуворішим канонам слідують ченці. Миряни самі вирішують, наскільки сильними мають бути обмеження на період посту. Визначити свій захід допомагає особиста розмова з духівником або священиком.

Відмовлятися від їжі не варто жінкам, які очікують дитинку і тим що годують, літнім людям, дітям і всім, хто має важкі захворювання. З цієї причини перед початком посту найкраще проконсультуватися з лікарем і вислухати його поради.

You cannot copy content of this page