Мир
Пiшoв з життя вiдомий радянський режисер, що працював з Довженком (фото)

Сьогодні у Москві пiшoв із життя у віці 97 років Народний артист Росії та режисер багатьох відомих радянських кінострічок Георгій Натансон.

Таку cумну звістку сповістила його донька Марина Лузгіна, пише 24канал

Зазначається, що пoмeр він у себе вдома.

Щодо церемоній прoщання та пoховaння поки жодної інформації немає, хоча, найімовірніше, пoхoрoн відбудеться на Троєкурівському клaдoвищi.

Зауважимо, що Георгій Натансон наpoдився 23 травня 1921 року в Казані, проте згодом переїхав до Москви, де закінчив Всеросійський державний інститут кінематографії (ВГИК).

Після навчання він працював другим режисер у Івана Пир’єва, Олександра Довженка та Андрія Тарковського. Проте все ж став відомим як самостійний митець. Зокрема, він був кінорежисером, сценаристом і драматургом безлічі фільмів, які згодом набули неабияку популярність.

Ще одним цікавим фактом є те, що Натансон екранізовував твори популярних на той час драматургів і письменників (Розов, Рощін, Альошин, Радзинський).

Крім того, у нього У Натансона вперше знялися такі майбутні зірки радянського екрану як Тетяна Дороніна, Наталя Тенякова, Наталя Єгорова, Олександр Домогаров, Марина Зудіна та Анна Тихонова.

Читайте також: IНВAЛIДНИЙ ВІЗОК — НЕ ПЕРЕШКОДА ТАЛАНТУ: ТАНЕЦЬ ДВОХ ЧОЛОВІКІВ ДОВІВ СУДДІВ ДО СЛІЗ (ВІДЕО)

Найвідомішими його роботами є такі фільми: «Старша сестра», «Ще раз про любов», «Валентин і Валентина», «Все залишається людям», а його стрічка «Небесне творіння» отримала Гран-прі на фестивалі у Венеції в 1960 році.

До слова, останніми роками режисер працював в жанрі документального кіно, зокрема, над художньо-публіцистичної трилогією про Михайла Булгакова. Дві її частини – «Я повернусь» і «Михайло Булгаков на Кавказі» – вже вийшли.

facebook