Життєві історії
Після того, як на гостині сої онуки при гостях влаштували за столом кидання їжею і не реагували ні на які зауваження, я зрозуміла – дочці потрібна допомога з вихованням дітей. Минув місяць і я без попередження приїхала до них. І що ви думаєте. Я ще й винною лишилась, уявляєте?

Щороку на Різдво у нас прийнято збиратися всією сім’єю. І ось, в цьому році дочка разом зі своїм чоловіком і двома дітьми ледь не довели мене. Вірніше мене ледь не довела поведінка моїх онуків. У дочки двоє дітей: обидва хлопчики. Старшому синові п’ять років, а молодшому два роки. Так ось під час святкового застілля діти вели себе просто нестерпно. Крім того, що вони зовсім не навчені столовому етикету, так і не знають слова “ні”. Я б ще зрозуміла, коли молодший, дворічна дитина, кидається їжею, але це робив мій другий п’ятирічний онук. На зауваження своєї матері діти реагували абсолютним ігноруванням.

Мені здається, що така поведінка абсолютно неприйнятна. А після отримання подарунків ні старший, ні молодший онук не сказали «спасибі». Мені було дуже соромно перед гостями за таку поведінку дітей. В той день я зробила дочці зауваження з приводу того, що їм з чоловіком варто більше уваги приділяти вихованню онуків. Але вона сказала, що це нормальна поведінка для дітей такого віку. І вони з чоловіком виховують їх якоюсь новомодною методикою, яка забороняє чіпати дітей.

Це морок. Моя дочка в п’ятирічному віці ніколи не дозволяла собі кидатися їжею, або ж ігнорувати мене. І так, за погану поведінку вона отримувала: ставила в кут, або позбавляла якихось іграшок. На мою думку, без такого неможливо скоригувати поведінку дитини. І обов’язково потрібна хоч помірна, але все-таки строгість у вихованні.

Після свята я також спробувала поговорити з зятем, але він лише відмахнувся від мене. І ось нещодавно я вирішила, що вже пора діяти рішуче. Під час телефонної розмови з донькою я почула, що на задньому фоні старший онук волає на свого батька. Я вже не стала в черговий раз заводити розмову, про те, що вони розбалували своїх дітей. Я подумала, що буде куди краще, якщо я поїду до них і допоможу. Тому я зібрала свої речі і поїхала в гості до дітей. Якраз і привід був – 8 березня.

Я, звичайно, не очікувала, що без попередження мене чекає привітний прийом. Але й не думала, що донька з зятем стануть вовком дивитися на мене. Коли я намагаюся займатися з онуками, а ті вередують, дочка стає на їхній бік. Постійно твердить, щоб я не лізла в виховання онуків. А я ж хочу як краще, чому відразу у позу ставати? Я розумію, що дочка і зять, ще недосвідчені батьки і, може, не зовсім розуміють, як правильно виховувати дітей. Я просто хочу їм допомогти. Як пояснити дітям, що таке виховання ні до чого доброго не приведе? Може, порадите якісь книги з педагогіки? Тільки бажано для старшого покоління, нічого з ось цих новомодних віянь, де не можна чіпати дітей. Я вважаю, що вони помилкові і вводять молодих батьків в оману.

Передрук без гіперпосилання на hot-news.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page