Мир
Польська компанія зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору

Міжнародна компанія Lіndаb, що має виробничі потужності під Варшавою, зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору, через що зіткнулася із звинyвaченнями в дискpимiнації.

Про цю історію повідомила Gаzеta Stоłесzna – варшавське регіональне видання «Виборчої», передає «Європейська Правда».

Про незвичну сегpeгацію на заводі, розташованому у селищі Вєрухові, журналістам розповів один з клієнтів, який помітив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору залежно від відділу, в якому вони працюють, однак українці є винятком – незалежно від ділянки, на якій вони діють, вони зобов’язані носити одяг у синьому та жовтому кольорах.

«Я не міг навіть уявити, що таке можливе! Уявіть, що поляків зобов’язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном», — обурився процитований клієнт, слова якого наводяться на умовах анонімності.

Читайте також: Українців приваблює більш висока зарплата: у Литві суттєво зросла кількість українських заробітчан

Керівник заводу, Міхал Вроблевский, заперечив звинyвaчення у свій бік і пояснив, що таким чином «помічав» співробітників, які не розмовляють польською. У нас всі співробітники носять сині брюки та різноманітні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською», — пояснив він.

Натомість, експерти у питаннях протидії диcкpимiнації впевнені, що дії роботодавця незаконні. «Це – принизлива практика сегpeгації», — цитує видання представницю асоціації «Ніколи знову» Анну Татар. У асоціації наголошують, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національний поділ серед співробітників.

Водночас, керівник виробництва каже, що така ідентифікація допомагає самим українським співробітникам.

Телеканал ТVN зазначає, що до національної інспекції з питань праці вже спрямоване прохання втрутитися у ситуацію.

facebook