Суспільство
Порфирій Пізній 11 березня: чого категорично не можна робити

Щорічно 11 березня відзначається народне свято Порфирій Пізній (26 лютого – дата за старим стилем). В церковному календарі це день вшанування пам’яті святого Порфирія Газського, архієпископа.

Свято отримало назву «Пізній», так як у цей день була мінлива погода. Джерело

Хоча вже настала весна, довіряти ранньому теплу було не можна, оскільки після відлиги обов’язково приходять морози.

Порфирій Пізній 11 березня: заборони свята

В цей день люди говорили: «Рання весна нічого не варта, а пізня — обдурить». Незважаючи на помітне потепління, селяни боялися починати польові роботи, тому що в цей період була висока ймовірність заморозків.

Всі знали, якщо раптом вдарить холод — всі посіви зaгинyть.

Крім того, наші предки на Порфирія Пізнього судили про погоду за поведінкою птахів. Якщо перелітні пташки вже повернулися додому, можна чекати хорошого урожаю хліба.

Спостерігали також за тим, як пернаті роблять гнізда. Якщо вони будують свої житла на сонячній стороні будинків і дерев, літо буде холодним; і навпаки — якщо птахи не бояться селитися з північної сторони.

Читайте також: “Не їж ближнього свого”: священик зазначив тонкощі Великого посту

Значить, і люди можуть розраховувати на теплі дні. Крім того, існувала традиції встановлювати на деревах будиночки і клітки для птахів.

Варто відзначити, що в це свято на людину особливо сильний вплив надавали мінерали та каміння повітряної стихії: агат, берил, хризопраз, яшма, топаз, аметист і сапфір.

Якщо була прикраса з такими каменями – потрібно було обов’язково її надягнути. Такий амулет або оберіг ніколи не можна показувати стороннім людям, щоб не загубилася його сила.

Ще на Порфирія Пізнього категорично заборонялося знайомитися з дівчатами чи жінками.

Прийнято вважати, що в цей день у них може вселитися кікімора.

Її мета – задурити голову чоловікові, спокусити, а потім відвести з собою і відібрати всі життєві сили.

facebook