Суспільство
Прощена неділя 2019: коли відзначаємо, значення та традиції свята

Коли в Україні буде Прощену неділю, що це за день, як правильно себе вести, у кого і як просити вибачення, а ще що можна їсти – дізнайтеся в нашій статті. Джерело

Якого числа в 2019 році буде Прощена неділя

Як відомо, Прощена неділя – це останній день Масляної, який завершує святкування Сирного тижні, налаштовує людей на серйозний лад і готує до початку Великого посту.

Чому Прощена неділя в 2019 році за датою не збігається з попередніми роками? Справа в тому, що і Прощена неділя, і Масляна, і Великий піст цілком залежать від Великодня, яка є перехідним святом і з року в рік святкується в різні дні.

Оскільки Масляна починається 4 березня і триває цілий тиждень, то Прощена неділя 2019 настане 10 березня .

Прощена неділя – значення і традиції свята

У цей день здавна існує світла і добра традиція просити вибачення у тих, що оточують людей, причому не тільки за явно завдані комусь образи, а й за можливі неприємності, про які ви лише здогадуєтеся.

Адже ми часто можемо сказати щось, не подумавши, і образити якоїсь людини.

Читайте також: Зміна прізвища впливає на долю жінки: карма і доленосні події

У період Великого посту важливо увійти з чистим серцем і помислами. І 10 березня як раз і з’являється така можливість, коли в Прощений день ми можемо звільнити душу від вантажу образ, претензій і недомовленостей.

Дуже важливо в Прощену неділю згадати тих людей, кого волею чи неволею ви образили, покаятися і щиро попросити вибачення.

Але й самі не залишайтеся глухими і байдужими до оточуючих людей, які просять у вас вибачення і хочуть, щоб ви їх простили.

Згідно з християнськими канонами, якщо людина здатна прощати людям їхні гріхи, то й його гріхи будуть прощені Небесним Отцем.

У цей день добре висповідатися, якщо ви відчуваєте таку потребу. У церквах в Прощену неділю проводяться читання Євангелія про майбутній Великий піст, прощення гріхів і очищення душі і тіла.

Також в останню неділю перед початком посту люди поминають покійних родичів.

Прощена неділя – це останній день, коли ще дозволена скоромна їжа перед Великим постом. На столах обов’язково присутні млинці, оладки, вареники, пироги, сир, молочні продукти, а ось м’ясо вже під забороною.

Головною стравою в Прощену неділю вважається яєчня. Залишки їжі потім згодовували домашнім тваринам або спалювали. Також палили опудало Масляної, а попіл розсіювали по полю.

facebook