Без рубрики
Рада готує новий закон про куріння: жорсткі заборони, покарання і ціни

Депутати готують нові обмеження для курців, вони прописані в зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті №4030а, голосувати за яким депутати планують вже 4 грудня, пише politeka .

Піднімуть штрафи і заборонять курити на балконах

Курити стане невигідно. Сьогодні штраф за куріння в громадському місці становить від 51 до 170 гривень. А може стати 340 гривень. Буде і менше місць для куріння. Зараз закон дозволяє курити в приміщеннях, якщо там є вентиляція і урна для недопалків.

Такі «курилки» облаштовують на підприємствах, в готелях, на вокзалах. Депутати ж хочуть заборонити їх в будь-якому місці, де є чотири стіни і стеля. Це означає, курити заборонять на засклених балконах, терасах кафе і ресторанів.

Самі сигарети приберуть з прилавків. Упаковки та макети сигарет можна буде розміщувати на вітринах кіосків і прилавках магазинів. Діти не повинні бачити сигарети, вважають автори проекту. Таке обмеження працює, наприклад, в Ісландії — там заборонили викладку пачок сигарет ще в 2001-му. До цього майже кожен третій ісландський підліток курив.

Сигарети подорожчають на 5-7 гривень

З Нового року цигарки подорожчають. У 2019 м акциз на тютюнові вироби має зрости на 20%. Плюс Рада підтримала пропозицію Кабміну акциз ще й на рівень інфляції.

Джерело

facebook