Без рубрики
Радянський образ мислення, від якого мільйони людей не можуть позбутися досі, добре видно з боку

Радянський Союз припинив існування більше 25 років тому, але старий образ мислення досі залишився в головах мільйонів людей.

Вони все так само сумно зітхають за часами, коли житло, освіта і медицина були безкоштовними, працевлаштування гарантувалося державою, а важливі питання за них вирішували впливові родичі або місцева влада.

Ці люди не намагаються жити інакше, чи не пристосовуються до нових умов і мають ряд звичок, які заважають їм побудувати нове життя. Хтось згадає приказку: «Стару собаку новим трюкам не навчиш» .

Однак людина може усвідомити хоча б частину своїх помилок, щоб більше їх не робити. Тому збираємо волю в кулак — і міняємо звички .

Зберігати будь-який непотріб

Один з найпоширеніших ознак совковості. За роки постійного дефіциту люди не тільки навчилися економити на всьому, але і змушені були виявляти неабияку винахідливість, щоб вирішувати нагальні питання.

Зараз такої потреби немає, але звичка зберігати на горищі або балконі непрацюючу техніку, непотрібний одяг або розбитий посуд існує, хоча цим речам місце на звалищі, але ніяк не вдома. Але ж, позбувшись від мотлоху, ми звільняємо місце для нових чудових речей.

Переїсти, але з’їсти все

Ця звичка, ймовірно, передалася ще від дідусів і бабусь, які пережили голодні повоєнні роки. І хоча зараз інший час, але багато хто намагається з’їсти все до крихти. Виглядає так, ніби вони маленькі діти, а над ними стоїть сувора вихователька і стежить, щоб в тарілках нічого не залишилося. Чи не розумніше при трапезі слухати свій організм?

Берегти краще на потім

Сховати потрібні речі під замок, щоб коли-небудь, з настанням ліпших часів, дістати їх і таки використовувати за призначенням — характерна ознака совковості. Чому б не використати все краще сьогодні, адже завтра може і не настати?

Зберігати радянський інтер’єр

Для совкового мислення характерний страх змін. І він помітний навіть в інтер’єрі житла людини. Сьогодні, коли є маса ідей і можливостей облаштувати свій будинок на будь-який смак, багато старанно зберігають колишній інтер’єр.

Навіть купуючи нові меблі, вони вибирають ту, яка максимально схожа на стару. Чому б не відновити Господній дім, не зробити його краще, приємніше, зручніше?

Ходити у будинку в заношеного одязі

Що зазвичай роблять зі старим, заношеним, розтягнутим і полинялим одягом? Викидають? Ні в якому разі! Люди, які виросли в СРСР, пам’ятають, як важко їм вдавалося дістати обновку. Тому вони старанно зашивають старі майки або улюблені штани, щоб носити вдома. В крайньому випадку, перетворюють в потрібні для господарства ганчірочки.

Невміння приймати похвалу

Совки не привчені, щоб їх хвалили. Комплімент застане їх зненацька, змусить відчувати незручність. На похвалу про красиве вбрання така людина швидше пробурмоче щось на кшталт: « Так я постійно в цьому ходжу ». Чому б не стати впевненіше і не почати приймати похвали не як лестощі, а як заслужене визнання?

Підбирати все, що погано лежить

Популярна звичка отримувати всього побільше і безкоштовно. Причому неважливо, що саме тобі дісталося: тестовий товар, рекламний буклет, чужа куртка або шолом від мотоцикла. « В господарстві згодиться все! Потом придумаю, що з цим робити », — думає совковий людина і тягне додому все підряд.

Намагатися зробити хоч погано, але своїми руками

Звичка економити на фахівцях і намагатися у всьому розібратися самостійно часом доходить до абсурду. Добре, коли людина дійсно сама може виконати роботу, скажімо, із налагодження роботи унітазу. Але якщо потрібних навичок і знань немає, то краще викликати сантехніка і вирішити проблему.

Не виділятися з натовпу

Велика кількість можливостей дозволяє урізноманітнити як інтер’єр будинку, але і свій спосіб життя. Хіба обов’язково відповідати ідеалам сусідів, родичів і колег по роботі, щоб ніхто нічого поганого про тебе не подумав? Може, важливіше просто бути собою?

Зберігати старі книги і журнали

Дивно, однак багато людей можуть похвалитися цілими колекціями радянських журналів: «Наука і життя», «Зміна», «Крокодил». Хоча сьогодні зберігання цього інтелектуального мотлоху часто безглуздо. Те ж саме стосується і непотрібних книг, які ніхто ніколи не відкривав. Куди краще віддати всю цю макулатуру в бібліотеки або продати через дошки оголошень.

Спогади і порівняння

Напевно у кожного є знайомі, які з захопленням говорять, що «раніше було краще». Такі люди розповідають про хороші моменти минулого і шкодують, що зараз все погано. Вони не намагаються змінитися і прийняти даний таким, як є, не пробують взяти максимум доброго з того, що існує зараз.

Ці старі звички добре помітні з боку, але для їхнього власника вони невидимі. Тому так важливо розглядати їх, зрозуміти і спробувати зробити своє життя хоча б трошки краще і цікавіше, відмовившись від токсичної манери поведінки, яка передається в процесі виховання і дітям, і внукам.

 

facebook