Речі, які необхідно викинути з дому до Нового року аби там поселився позитив і щастя

До Нового 2023 року залишилося не так багато часу, а значить, настав час прикрасити свій будинок і звільнити його від тих речей, які його захаращують.

Варто проводити «зачистку» приміщень поступово, щоб не перевтомитися і ненароком не викинути те, що може дійсно стати в нагоді.

Поетапне прибирання не забере багато часу і сил, але зіграє на руку.

1. Посуд

Ревізію посуду важливо проводити час від часу, щоб не захаращувати кухонні шафи та комоди зайвими речами.

Спочатку важливо позбутися того посуду, який втратив свій функціонал: вкрився тріщинами, сколами або просто перестав подобатися.

Забрати варто і зайві кружки, якщо їх накопичилося дуже багато. Їх можна подарувати чи обміняти на щось справді потрібне.

Те саме стосується посуду «для свят». Немає сенсу тримати речі, якими користуються лише кілька разів на рік – якщо вони красиві, то їх варто виставляти повсякденно, а не змушувати припадати пилом за скляними дверцятами.

2. Одяг

Величезна кількість предметів гардеробу – не привід гордості. Безумовно, мати одяг про всяк випадок важливо, проте переглядати свій гардероб потрібно постійно.

Той одяг, який не чіпали більше року, навряд чи стане в нагоді, а отже, його можна подарувати, віддати на благодійність, продати або віддати в переробку.

Те саме варто зробити з тими речами, які стали малі, порвалися чи комплектів стало надто багато.

3. Пам’ятні дрібниці

Безумовно, кожен з нас має ту чи іншу кількість речей, які просто не хочеться викидати. Це можуть бути статуетки, квитки, іграшки та інші дрібнички, що зберігають пам’ятні моменти.

Ці речі можна залишити, проте прорідити можна їх запаси. Нескінченні мушлі, величезна кількість магнітів і брелоків можна запросто роздарувати, адже користуватися ними навряд чи вдасться.

Залишити варто лише найдорожчі серцю речі, не захаращуючи простір і з легкістю позбавляючись усього того, що стало заважати або перестало подобатися.

4. Книги та журнали

Багато хто з нас зберігає вдома величезну кількість паперової продукції, частина якої осідає на полицях без подальшого використання.

Перед новорічними святами варто прорідити їхні лави — книги, які більше не хочеться читати, можна запросто перепродати чи віднести до бібліотеки, а стоси журналів здати на переробку.

Якщо в них є важливі нотатки, їх можна вирізати і зберегти в невеликій папці. Така «чистка» буде на благо, адже папір займає багато місця, а також вимагає регулярного збирання від пилу.

5. Поламані речі

Нерідко у нас лежить техніка, яку ми плануємо відремонтувати, але так і не робимо цього.

Старі мобільні телефони, тостер, що згорів, непотрібний міксер або величезний кухонний комбайн, який займає половину шафи — все це може виявитися просто побутовим мотлохом.

Розпорядитися цими речами можна з розумом, позбавивши себе необхідності щоразу перекладати речі і обіцяти собі їх використовувати, відремонтувати, подарувати або продати.

Зробити це потрібно відразу, щоб не відчувати муки совісті.