Різдво 25 грудня – головні традиції цього дня, яких потрібно дотримуватися

Різдво асоціюється з яскравими прикрасами, подарунками та сімейними застіллями, а також із довгоочікуваними гостями та смачною випічкою.

Аромат кориці, щирі привітання, затишні інтер’єрні свічки додають урочистості домашньої атмосфери.

За традицією до Різдва прикрашають будинки, у тому числі й зовні.

Яскраві вогні видно здалеку — будинки сяють вогнями, а на прибудинкових територіях мають безліч фігур, які підтримують дух Різдва.

Повсюдно відкриваються ярмарки, урочистість розпочинається напередодні, 24 грудня: цей час названо Різдвяним святвечором. Віруючі люди присутні на богослужінні, яке зветься Навечір’я.

Різдво – це не лише новорічна ялина, прикрашена яскравими іграшками, а й вінки на дверях. Вони несуть як декоративну, а й захисну функцію. За повір’ями такі прикраси відганяють нечисті сили та залучають щастя до родин.

Прийнято на Різдво запалювати камін, розтоплюючи його поліном. Його заздалегідь посипають зерном і поливають медом, вином чи олією, щоб залучити до будинку добробут. Не обходяться без різдвяних молитов перед початком трапези.

Ще одна традиція Різдва – 12 пісних страв на столі. Після того, як на небі з’явиться перша зірка, їх змінюють традиційні частування, які знаменують завершення посту.

You cannot copy content of this page