Помилки можуть залишити без урожаю.
Малину обов’язково треба обрізати восени, у цьому випадку чагарник переживе холод, а в новому сезоні порадує вас великою кількістю ягід. Але робити це треба правильно, інакше ніякого толку не буде.
Часто так трапляється, що після минулих обрізок у малини залишаються пеньки. Так ось, на зиму їх залишати не можна, старі гілки треба прибирати під корінь, тому що в них заводяться шкідники та різні захворювання.
Нові стебла малини краще також обрізати. Потрібно розуміти, що зими часто бувають морозними, і вкотре не ризикуйте.
У вересні визначте найміцніші однорічні пагони, які будуть плодоносити наступного року. Садівники радять обрізати їх на 10-15 сантиметрів. Інші відрізати під корінь. Головне, завершити обрізання за 3-4 тижні до настання холодів.
На малині часто мешкають шкідники. Найпопулярніші – стеблова або пагонова галиця. Зверніть увагу на гілки, якщо на них є здуття, це означає, що паразити відклали в них свої яйця.
За рахунок малини галиця починає розвиватися, а чагарник слабшає. Зрізайте ці пагони та спалюйте, нічого хорошого від них вже не буде. Урожай на цих ділянках не зросте.
Важливо не залишати уражені гілки на городі. Тому що шкідники переживуть зиму та навесні знову перекочують на вашу малину.