Що можна і не можна робити під час Великого посту: важливі правила, яких потрібно дотримуватися аби не розгнівати небеса

Час Великого посту – особливий. Віруючі суворо дотримуються приписів церкви, щодня моляться і очищаються від гріхів завдяки щирому каяттю та добрим вчинкам. В цей час важливо пам’ятати про те, що можна і не можна робити з лютого до квітня.

У 2023 році Великий піст розпочинається 27 лютого, а завершується 15 квітня. У цей період віруючі відмовляються багато від чого, щоб духовно розвиватися і не залежати від світських слабкостей.

Oо ж насправді важливо виконувати під час посту, щоб здобути благословення згори і не оступитися. Важливо також пам’ятати про те, що піст – це не православна дієта, адже відмова від їжі – це ще один ступінь духовного зростання, коли кожен у міру своїх можливостей протистоїть гріху обжерливості.

Загальні правила на Великий піст 2023 року

Священнослужителі нагадують віруючим про те, що посту дотримуються добровільно і залежно від своєї підготовки. Так, початківцям не обов’язково дотримуватися всієї суворості, відмовляючи собі буквально у всьому.

Великий піст — це час, коли першому плані виходить уміння боротися зs спокусами, протистояти гріхам. У період посту можна вживати скоромні продукти, якщо в цьому є необхідність, особливо якщо це важливо для підтримки здоров’я. Основні заборони стосуються таких пунктів:

  • у Великий піст небажано проводити весілля (вінчання в церкві не проводитимуться);
  • не можна під час посту потурати слабкостям, втіхам і тішити своє самолюбство;
  • заборонено в піст переїдати і потурати поганим звичкам;
  • не можна в період з лютого по квітень сваритися і виявляти будь-яку агресію.

Великий піст — час покаяння та щирих молитов, які допомагають знайти внутрішню свободу, стати на шлях виправлення та замолити допущені раніше помилки. Під час посту важливо відгукуватися на прохання про допомогу, бути доброзичливими та підтримувати близьких. Засудження та обговорення чужих життів також забороняється, як і поширення чуток та пліток.

Під час посту їжа має бути скромною, але при цьому ситною та корисною. Не забороняється і вживання м’ясних продуктів, якщо йдеться про людей з особливими потребами. Послаблення стосуються дітей,  жінок, які при надії і годують, літніх, а також людей із захворюваннями, які не припускають строгу дієту. Церква завжди йде на поступки, якщо людина усвідомлює дії і порушує приписи не через гординю, а за потребою.

Обмеження Великого посту стосуються і тілесних втіх. Священнослужителі нагадують про те, що подружжя дотримується часу спокою, молиться і частіше відвідує церкву, а ось від близькості намагається утриматися. Витримка і смирення допомагають стати вище спокус і легко боротися з будь-якими проявами негативу.

Одне з головних правил посту – не забувати про молитовні звернення до Господа. Для цього не потрібно заучувати напам’ять довгі молитви — достатньо попросити допомоги і підтримки перед початком справи, подякувати Небесам після її завершення, а також не забувати про те, щоб молитися до і після їжі. Ранок і відхід до сну також завершуються короткими зверненнями подяки.

Головні правила Великого посту

У довгі дні посту не варто забувати про мирське життя, справи та улюблені хобі. Головне — робити все з любов’ю та пам’ятати про користь.

Шкоди від прогулянок не буде, як і від зустрічей з друзями, але от пліткувати, вдаватися до гріховних спокус і потурати примхам не варто. Помірність у їжі також не зводиться до води та хліба — у сучасному світі є безліч смачних продуктів, які стануть чудовою альтернативою м’ясним та молочним продуктам, наситять і не завдадуть жодної шкоди здоров’ю.

Під час посту важливо пам’ятати про свою душу, а отже, менше часу проводити за переглядом телевізійних передач, відкласти смартфони та ігри на комп’ютерах, щоб згадати про душу та розвиватися не лише духовно, а й розумово.

Навчання, перегляд духовних та просвітницьких фільмів не вважається гріхом, а навпаки схвалюється церквою. Зміцнення у вірі дає найголовніше – звільнення від внутрішніх бар’єрів, здобуття свободи від негативу та залежностей.

You cannot copy content of this page