Поради
Що обов’язково потрібно зробити у Вербну неділю, а що категорично забороняється, та що робити з освяченим гілочками верби, після того, як ви принесете її додому

Що обов’язково потрібно зробити у Вербну неділю, а що категорично забороняється, та що робити з освяченим гілочками верби, після того, як ви принесете її додому

Вербну неділю 2022 року православні в Україні та інших країнах відзначають 17 квітня. Це одне з найважливіших церковних свят присвячене спогаду про урочисте прибуття Ісуса Христа до Єрусалиму.

Так, офіційна назва торжества – Вхід Господній до Єрусалиму. Про те, як відзначається Вербна неділя та його значення.

Історія Вербної неділі

Символ свята Вербної неділі – верба – нагадує про пальмові гілки, якими Ісуса Христа вітали в Єрусалимі. Цю подію описують усі чотири Євангелія.

Так, Спаситель в’їжджав до столиці Юдеї верхи на віслюку. Люди обсипали Його шлях квітами, гілками пальми та одягом, як годилося зустрічати царів. Але Син Божий прибув туди не для земної влади, а на мученицький відхід заради спокути гріхів людства.

Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінила верба, яка стала символом нового життя та пробудження.

Що потрібно зробити на Вербну неділю – традиції

У суботу перед Вербною неділею храми служать святкове богослужіння, на яке віряни приносять гілочки верби. Освячену вербу зберігають біля ікон цілий рік. У деяких місцевостях освячення відбувається вранці в день самого свята.

У церкві можна поставити свічку та помолитися за близьких. Також існує традиція бити освяченою вербою одне одного, примовляючи: “Не я б’ю, верба б’є!”, або з’їсти дев’ять вербових бруньок – це віщує здоров’я та благополуччя.

Що не можна робити на Вербну неділю

У свято категорично не можна займатися фізичною працею, пранням, прибиранням, рукоділлям, ремонтом, а також злитися, бажати зла будь-кому та лихословити.

Шумні застілля, розваги, весілля, вінчання та хрещення дітей також під забороною.

У Вербну неділю триває Великий піст, проте на честь свята вірянам дозволено вживати рибу і трохи червоного вина.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page