Що потрібно зробити у Велику п’ятницю, щоб не впасти у тяжкий гріх і три роки лиха не знати

Сьогодні особливий день у році, про що мають пам’ятати всі віруючі.

Цього року Страсна чи Велика п’ятниця припадає на 14 квітня. Це п’ятий день Страсного тижня, який передує святу світлого Великодня.

Велика п’ятниця – найскорботніший день у році для вірян. Згідно з Євангелієм, саме в цей день був розіп’ятий Ісус. Віряни проводять цей час у молитвах та скорботі за Спасителем. Це день суворого посту.

Існують певні правила для цього дня, яких прагнуть дотримуватися віруючі.

– По можливості треба відкласти усі побутові справи та прийти на службу до храму. Вдаватися до веселощів не варто, оскільки цього дня прийнято згадувати страждання Христа, який віддав життя за людство. Бажано дотримуватись суворого посту, провести час у молитві та тиші.

Приготування до Великодня марними справами не вважаються. Фарбувати крашанки та писанки, пекти паски в Страсну п’ятницю дозволяється. А ось інші справи вдома, а також роботу на городі краще відкласти.

Традиційно після урочистого богослужіння додому приносять дванадцять свічок. Їх намагаються донести запаленими. Свічкам дають догоріти до кінця, щоб залучити добробут та звільнитися від будь-якого негативу.

Прикмети на Страсну п’ятницю

У день Страсної п’ятниці без особливих потреб не можна прати, інакше щастя покине оселю.

У Страсну п’ятницю знедоленим варто безкорисливо допомогти — три роки лиха не знати. Йдеться не лише про людей, а й про тварин. За переказами цього дня не женуть із двору бездомних кішок та собак — їм пропонують їжу та дах, прилаштовують чи залишають жити у себе.

У Страсну п’ятницю сваритися — гроші, славу і шану втратити, одвічні потреби спровокувати.

Фото Олександра К.

You cannot copy content of this page