Що роботи аби сковорідка не пригорала

З появою сковорідок з антипригарним покриттям мільйони жінок по всьому світу забули, що таке віддирати прилиплу яєчню від сковороди. Але таке щастя триває не довго і десь через 2-3 роки такі сковорідки знову починають пригорати та втрачають всі свої антипригарні властивості.

Те саме стосується і чавунних та алюмінієвих сковорідок – вони теж пригорають та після миття втрачають здатність смажити їжу без прилипання.

Чому ж сковороди з керамічним та антипригарним покриттям пригорають? Вся справа в тому, що верхній шар на таких сковорідках з часом стирається, особливо, при неправильній експлуатації та при виборі сковороди в неякісного виробника.

Важливо в експлуатації сковорідок з антипригарним покриттям:

– Ніколи не використовуйте металеві предмети під час готування їжі – вони здирають покриття. Тому лише дерев’яні або пластикові лопатки – завжди!

– Не мийте сковорідки засобами, які містять абразивні часточки, бо вони дряпають поверхню і провокують появу мікротріщин.

– Ніяких металевих губок та шкребтання ножем.

– Сковорідки цього плану не потребують довгого розігрівання та не люблять перепаду температур, наприклад, коли в гарячу сковорідку наливають холодну воду.

Якщо ваша сковорідка з таким покриттям починає пригорати, то, на жаль, виправити це неможливо. На наступний раз вам варто купувати сковорідку в бренду, який гарантує вам довготривалу якість експлуатації за умови дотримання всіх правил приготування, які ми навели вище.

Сковорідки з чавуну та алюмінію можливо реанімувати. Є наступні способи:

1. Суху сковорідку розігрійте на вогні та всипте 2-3 ложки солі і просмажте сіль десь 3-5 хвилин. Далі виключаєте вогонь і даєте сковорідці остити. А далі струшуєте сіль та протираєте сковорідку серветкою і вже можете нею користуватися, як завжди.

2. Щоб посилити ефект від такого соляного просмажування, варто посмажити на такій сковорідці млинці і ефект «антипригарності» збережеться на довше.

3. На сковорідку, розігріту на вогні, киньте шматочки хліба, порізані на кубики, і готуйте на слабкому вогні до готовності. Після цього ваша сковорідка не пригоратиме. А ви матимете смачні сухарики до супу.

Фото ілюстративне pixabay

You cannot copy content of this page